Kaczyński ocenił pracę Dudy. PiS rozważa wystawienie innego kandydata?

07.09.2019 09:31
Jarosław Kaczyński chwali Andrzeja Dudę
fot. Jacek Dominski/ Reporter

Prezydent Andrzej Duda odnosi sukcesy, które bardzo sobie cenimy - ocenił prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Super Expressu". "Byłoby z naszej strony wielce nieroztropne i nierozsądne, gdybyśmy chcieli szukać innego kandydata" - powiedział.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W wywiadzie dla "SE" Jarosław Kaczyński był pytany, czy Andrzej Duda będzie kandydatem PiS w najbliższych wyborach prezydenckich.

"Odnosi sukcesy, które bardzo sobie cenimy. Byłoby z naszej strony wielce nieroztropne i nierozsądne, gdybyśmy chcieli szukać innego kandydata. Jest świetny układ: mamy prezydenta, który się sprawdza, mamy premiera, który się aż nadto sprawdza, i idźmy dalej w ten sposób. Aha, i mamy jeszcze skromnego szefa partii, który gdzieś tam sobie pisze odpowiedzi na listy i pisma Polaków (śmiech)" - powiedział.

Zobacz także

Proszony o ocenę opozycji, Kaczyński powiedział, że nie chce się nią zajmować. "Prowadzimy kampanię pozytywną, tak ją traktujemy, choć czasem musimy też podnosić takie skandaliczne kwestie, jak te +cysterny wstydu+ za PO-PSL. Trudno powiedzieć, ile z Polski wypłynęło pieniędzy. Sądzę, że więcej niż dostaliśmy z UE. I dziś, gdyby nie rabowanie Polski w przeszłości, nasz kraj byłby kilka kroków dalej" - powiedział.

Zobacz także

"Wiem jedno: musimy najpierw wygrać wybory, żeby dalej wdrażać nasze dobre programy dla Polski. A wynik wyborów w żadnym stopniu nie jest rozstrzygnięty, przestrzegam przed takim myśleniem. Było w historii państw wielu zaskoczonych, zbyt pewnych siebie polityków, którzy przegrywali wybory, sądząc wcześniej, że mają władzę w ręku. Trzeba pracować, pracować i jeszcze raz pracować" - dodał.

RadioZET.pl/SuperExpress/PAP