Zamknij

Kaczyński o sprawie Banasia: nie ma świętych krów, osłony, wyjaśniamy sprawę

25.09.2019 17:11
Jarosław Kaczyński
fot. Adam Staskiewicz/ EastNews

Opozycja domaga się natychmiastowej dymisji szefa NIK Mariana Banasia. Jak do tego wniosku odnosi się prezes PiS? - Opozycja zawsze się domaga wyciągania konsekwencji wobec innych, ale nie wobec siebie, wobec osób, które mają zarzuty karne. Były prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski miał zarzuty, a opozycja niczego się od niego nie domagała. - przekonuje w rozmowie z PAP.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jarosław Kaczyński przyznaje, że wniosku opozycji nie traktuje poważnie. Dodaje jednak, że "drugiego Kwiatkowskiego" nie będzie.

Zobacz także

- Sprawa musi być wyjaśniona do końca. Nasza zasada jest prosta: nie ma świętych krów, osłony, wyjaśniamy sprawę. Drugiego Kwiatkowskiego nie będzie. Ale wyjaśniamy sprawę nie na zasadzie, że z góry ktoś jest winien - podkreśla w rozmowie z PAP Jarosław Kaczyński.

Zobacz także

Według prezesa PiS, nie można wykluczać, że Marian Banaś padł ofiarą zaplanowanej akcji. - Jeżeli ktoś – jak Marian Banaś - zabrał co najmniej dwieście kilkadziesiąt miliardów przestępcom, to ma wrogów i ci wrogowie mogą posunąć się do daleko idącej operacji, żeby kogoś takiego skompromitować. Niczego nie przesądzamy, czekamy na rozstrzygnięcia - dodaje Kaczyński.

RadioZET.pl/PAP