Zamknij

Kuriozalny spot z Kaczyńskim. Prezes przy herbatce chwali „dobrą zmianę” w TVP

25.09.2019 13:36
Jarosław Kaczyński
fot. Facebook.com/Krzysztof Czabański

Wybory parlamentarne już 13 października. Kampania wyborcza wkracza w decydującą fazę. Jarosław Kaczyński postanowił „przy herbatce” wesprzeć kandydaturę Krzysztofa Czabańskiego. Wyszło kuriozalnie. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański zamieścił na swoim facebookowym profilu materiał wideo i napisał: „Jarosław Kaczyński rozmawia przy herbacie z Krzysztofem Czabańskim. Ja Cię nie mogę ...!”.

Rozmowę rozpoczyna Jarosław Kaczyński: „Cztery lata temu, jak się otworzyło telewizję publiczną, to było słabo i jednostajnie. A dzisiaj naprawdę wielka zmiana i to jest zmiana, którą uzyskaliśmy w wielkiej mierze dzięki Tobie” – mówi Kaczyński. Krzysztof Czabański dodaje: „A nie zapominaj o Polskim Radio i Polskiej Agencji Prasowej, jeśli mogę coś od siebie dodać”.

– Pomysł z Radą Mediów Narodowych, to był naprawdę dobry pomysł – ocenił Kaczyński i uznał, że przed powstaniem RMN sytuacja w mediach była fatalna. „I żeście ją zmienili, no a Ty głównie” – ocenia Kaczyński.

Prezes PiS żartował, że „rzadko mu się zdarza, żeby mówić o kimś dobrzy ludzie”. Czabański odpowiedział mu: „Przyzwyczaiłeś się do mnie przez 30 lat...”.

30 lat się znamy i rzeczywiście się do tego przyzwyczaiłem, dlatego tak bardzo bym chciał, żebyś był w Sejmie, który będzie 13 października wybrany. Sądzę, że to będzie bardzo dobry wybór.

Jarosław Kaczyński

Prezes PiS tłumaczy, że warto, by Czabański został posłem, bo „to jest człowiek, który bardzo wiele różnych rzeczy w życiu robił, robił dobrze, robił dla Polski”. „Działał jeszcze w czasach podziemia, działał później i był zawsze po właściwej stronie. Był tym, który zobaczył, co się dzieje w Polsce naprawdę bardzo szybko. Bardzo szybko, można powiedzieć, zanim to zostało nazwane, odkrył postkomunizm i jego fatalne wady. Odkrył to wszystko, co naprawdę nie służyło Polsce, nie służyło Polakom. Dlatego jego wsparcie w tym dziele dobrej zmiany jest ogromnie istotne” – podkreśla Kaczyński. „Stąd ta moja prośba o wsparcie” – dodaje.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP