Zamknij

Oto kandydatka na premiera. Schetyna: Jak mogliśmy na to nie wpaść?

03.09.2019 12:22
Kidawqa-Błońska i Schetyna
fot. Jakub Kaminski/East News

– Kandydatką Koalicji Obywatelskiej na przyszłego premiera będzie Małgorzata Kidawa-Błońska – zapowiedział we wtorek Grzegorz Schetyna. „Nie wiem, jak mogliśmy na to wcześniej nie wpaść. Przecież to takie oczywiste” – podsumował.

– Małgorzata Kidawa-Błońska jest kandydatką PO-KO na stanowiska premiera – ogłosił Grzegorz Schetyna podczas prezentacji „jedynek” sejmowych i kandydatów do Senatu. Jego zdaniem, Kidawa-Błońska zna życie, wie, czego potrzebują polskie rodziny, była świetnym marszałkiem Sejmu. „Zaczyna się twój czas!” – powiedział, zwracając się do kandydatki na premiera.

To była trudna decyzja dla nas wszystkich, bo my te wybory wygramy, bo musimy. Oczekują tego od nas Polacy. Dużo z nimi rozmawialiśmy. Wiemy, czego chcą. Nie chcą polityków, którzy zajmują się sami sobą.

powiedziała Kidawa-Błońska

– Jej jednym pradziadkiem był prezydent II Rzeczpospolitej Stanisław Wojciechowski, a drugim premier II Rzeczpospolitej Władysław Grabski. Obaj nie pracowali dla żadnej partii, tylko dla Polski, tak, jak Małgorzata – mówił o Kidawie-Błońskiej szef PO. „Warszawianka, kobieta sukcesu, matka, ludzi potrafi słuchać. Z taką samą uwagą i szacunkiem rozmawia z ambasadorem filharmonii, jak i ze sprzedawczynią na miejskim bazarku. I w jednym, i drugim przypadku potrafi z rozmówcą nawiązać tak samo ciepłą i serdeczną relację” – dodał.

Grzegorz Schetyna „jedynką” we Wrocławiu

Sam Grzegorz Schetyna wystartuje w wyborach z pierwszego miejsca listy KO we Wrocławiu. To zmiana w stosunku do dotychczasowych zapowiedzi. Dotąd informowano, że Schetyna będzie liderem warszawskiej listy KO, a właśnie Kidawa-Błońska miała być „jedynką” listy we Wrocławiu. 

RadioZET.pl