Zamknij

Kidawa-Błońska walczy o głosy i obiecuje: obniżymy składki ZUS dla małych firm

14.09.2019 10:54
Kidawa-Błońska
fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Ludzie pracy muszą być szanowani i doceniani - ci, którzy ją wykonują, ale także ci, którzy ją dają, bo jedni i drudzy są od siebie zależni i muszą współdziałać - mówiła kandydatka KO na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska podczas sobotniej konwencji KO w Poznaniu. - Obniżymy składki na ZUS małym firmom, będą liczone od pensji minimalnej - obiecywała.

Małgorzata Kidawa-Błońska podkreślała w sobotę, że w Poznaniu funkcjonują "zrodzone z marzenia" Zakłady Cegielskiego. "Cegielski to tradycja, a Wielkopolanie mają w sobie wyjątkowy gen przedsiębiorczości, gospodarności. Jesteście pod tym względem wspaniali" - podkreśliła kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera.

Przekonywała, że zdrowa gospodarka to nie "słupki na kartce i prezentacja danych w programie telewizyjnym". "Gospodarka to właśnie miejsca pracy i pensja w kieszeni na koniec miesiąca. Gospodarka to marzenie o przyszłości naszych dzieci i o lepszym życiu, a w samym sercu są małe firmy, małe przedsiębiorstwa i ludzie, którzy z odwagą i optymizmem podejmują ryzyko, by te firmy założyć i prowadzić" - wskazywała. "I nie można im mówić, że się do tego nie nadają" - zaznaczyła.

Zadeklarowała, że jest po stronie wszystkich tych, którzy chcą założyć własną firmę oraz tych, którzy chcą znaleźć dobrze płatną pracę, żeby zapewnić rodzinie dobre życie. "Jeżeli wstajecie o świcie, żeby zbudować firmę i pracujecie od rana do wieczora, to także jestem po waszej stronie. Jeżeli wspieracie się zasiłkiem, ale chcecie zapracować na lepszą szansę w życiu, to tym bardziej jestem po waszej stronie" - podkreślała Kidawa-Błońska.

"Współpraca, a nie kłótnie - to jest nasz cel" - podkreśliła. 

Kidawa-Błońska obiecuje: Obniżymy składki na ZUS małym firmom

Podczas sobotniej konwencji Koalicji Obywatelskiej w Poznaniu Kidawa-Błońska mówiła, że musi ulec zmianie filozofia państwa wobec pracy i ludzi pracujących, a koalicja ma propozycje zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. - Obniżymy składki na ZUS małym firmom, będą liczone od pensji minimalnej - mówiła do przedsiębiorców Kidawa-Błońska.

Obniżymy składki na ZUS małym firmom, będą liczone od pensji minimalnej, zyskacie prawie 2,5 tys. zł. Jeżeli płacicie CIT, a wasze firmy rosną szybciej niż gospodarka, będziecie płacić niższy podatek, będzie mieli pieniądze na inwestycje

- Koniec z blokowaniem zwrotu VAT i uciążliwymi kontrolami, tam gdzie to możliwe będą odbywały się elektronicznie i nikt już więcej was nie będzie nękał - dodała kandydatka koalicji na premiera. Jak stwierdziła, coraz bardziej brakuje dobrych rzemieślników, a tych którzy jeszcze zostali, rząd "wykańcza" wysokimi kosztami pracy i dekretami o wysokości płac. Dodała, że rząd "ściągnie" za "rzekome obietnice dla ludzi pracy" ponad 40 mld zł, chce też o kilkaset złotych podwyższyć ZUS. "Nie pozwolimy na to" - powiedziała Kidawa-Błońska. 

RadioZET.pl/PAP