Konfederacja zapowiada konwencję. I walkę z „ofensywą homopropagandy”

09.09.2019 13:42
Konfederacja
fot. Jan Bielecki/East News

Na 21 września Konfederacja Wolność i Niepodległość zaplanowała konwencję wyborczą. Główne zagadnienia programowe sił skrajnej prawicy i narodowców zapowiedział jeden z jej liderów, Grzegorz Braun.

Skrajnie prawicowa Konfederacja idzie do wyborów z hasłami tj. suwerenność państwa, bezpieczeństwo wiary, rodziny i własności. Konwencję zorganizują liderzy Konfederacji i wchodzących doń partii: Janusz Korwin-Mikke (KORWiN), Robert Winnicki (Ruch Narodowy) i sam Braun (Korona).

21 września w Warszawie odbędzie się konwencja wyborcza Konfederacji Wolność i Niepodległość.

Grzegorz Braun, jeden z liderów Konfederacji, dla PAP

„Piątką” Konfederacji na wybory do Sejmu są: powszechna ulga podatkowa, bezpieczeństwo granic państwa, zdrowe życie, uzdrowienie sądownictwa, bon oświatowy i kulturalny.

Zobacz także

– Startują od nas patrioci spod wszystkich możliwych znaków wolnościowych, narodowych, obrońcy polskiej własności, wszyscy, dla których ważna jest suwerenność państwa polskiego oraz bezpieczeństwo wiary, rodziny, własności i polskiej tradycji na polskim terytorium – powiedział G. Braun.

Komitet opowiada się za ostrą walką z „ofensywą homopropagandy”. W ustach Brauna podobne zwroty padają nie pierwszy raz.

Zobacz także

Od samego początku jednoczy nas poszanowanie tradycji narodowej, praw rodzicielskich. Nie będą sodomici wychowywać naszych dzieci. Nie będą Niemcy, Żydzi i „euro-sowieciarze” uczyć nas historii.

Grzegorz Braun

RadioZET.pl/PAP