Konfederacja wygrała z "Wiadomościami TVP" proces w trybie wyborczym

30.09.2019 17:35
Konfederacja
fot. Facebook/ Konfederacja

Konfederacja Wolność i Niepodległość wygrała z TVP proces w trybie wyborczym - poinformował na Twitterze jeden z liderów ugrupowania Krzysztof Bosak. Konfederacja zapowiedziała w piątek pozew przeciw Telewizji Polskiej, gdyż ta nie podała w wydaniu "Wiadomości" prognozowanego w sondażu wyniku wyborczego komitetu. Z sondażu wynikało, że Konfederacja z wynikiem 5 proc. wchodzi do Sejmu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W jednym z ostatnich wydań "Wiadomości" zaprezentowano sondaż Instytutu Pollster dla "SE", z którego wynikało, że Prawo i Sprawiedliwość otrzymałoby w wyborach 45 proc. głosów poparcia, Koalicja Obywatelska 26 proc., KW SLD - 14 proc., a PSL - 7 proc.

Zobacz także

Nieuwzględnienie w przedstawionych danych wyniku Konfederacji Wolność i Niepodległość, którą tworzą środowiska narodowe i wolnościowe, wywołało falę negatywnych komentarzy w internecie.

Michał Wawer z Konfederacji zapowiadał, że "w związku z tym, że na antenie telewizji publicznej padło jawne kłamstwo, jeszcze dzisiaj złożymy wniosek do sądu w postępowaniu w trybie wyborczym w postępowaniu, które w ciągu kilku dni zostanie zakończone". "Domagamy się przeprosin i stosownego zadośćuczynienia" - podkreślił.

Zobacz także

"Wygraliśmy w trybie wyborczym z Wiadomości TVP" -  napisał na Twitterze jeden z liderów partii Krzysztof Bosak. Informację tę potwierdził szef sztabu Konfederacji Bartłomiej Pejo. Jak z kolei podaje poseł Robert Winnicki, "Wiadomości" mają opublikować przeprosiny i sprostowanie oraz rzetelny materiał na temat sondaży pokazujących, że Konfederacja wchodzi do Sejmu.

RadioZET.pl/Twitter