Zamknij

Konfederacja wyklucza sojusz z KO. Winnicki i Braun mówią o "patologiach III RP"

10.10.2019 12:10
Konfederacja
fot. Jan Bielecki/East News

Nie będziemy budować koalicji z "patologiami III RP" - podkreślił jeden z liderów Konfederacji Robert Winnicki, komentując wypowiedź b. szefa klubu PO-KO Sławomira Neumanna. Czyżby szczury szykowały się do ucieczki z tonącego okrętu? - zapytał inny lider Konfederacji Grzegorz Braun.

Neumann w środę w Polsat News pytany, czy PO byłaby gotowa utworzyć rząd z Konfederacją, odparł: "Myślę, że można sobie wyobrazić zbudowanie rządu ratunku narodowego, który by przeprowadził Polskę przez najbliższe miesiące, odbudował w Polsce demokrację i doprowadził do tego, że ludzie, którzy łamią konstytucję i praworządność, zostaną odsunięci".

Konfederacja komentuje słowa Neumanna

Winnicki odnosząc się do tych słów podkreślił: - Pan Neumann niech szuka kolegów w Tczewie, w Konfederacji ich nie znajdzie. Nie będziemy budować koalicji z patologiami III RP.

Zobacz także

Lider Konfederacji Korony Polskiej, jeden z przywódców Konfederacji Wolność i Niepodległość Grzegorz Braun powiedział z kolei: - Czyżby pierwsze szczury szykowały się do ucieczki z tonącego okrętu? Rozumiem, że Wielce Czcigodny pan Neumann ma problem, pilnie poszukuje nowych przyjaciół. Niestety, najlepsze, co moglibyśmy być może zaoferować, to rola świadka koronnego w rozliczaniu afer III RP, kiedy proponowani przez Konfederację prokuratorzy specjalni, zabiorą się wreszcie za "układ trójmiejski", czy "układ podkarpacki".

Neumann dementuje swoje słowa w Polsat News

W czwartek Neumann napisał na Twitterze: "Po wyborach w Sejmie powstanie większość KO, Lewica i PSL. Wierzę w to. Wspólnie będziemy naprawiać Polskę. Nie po drodze nam jest z Konfederacją. To nie nasze wartości ani program. I nie będzie z nią żadnych koalicji".

Podczas niedzielnej konwencji wyborczej Koalicji Obywatelskiej w Warszawie Schetyna zaapelował "do wszystkich sił opozycji, do PSL z Kukizem'15, do SLD, Razem i Wiosny, a także do Konfederacji" o jasne opowiedzenie się przeciwko liderowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu. "Proszę dzisiaj stąd o wasze jasne deklaracje, że nie pójdziecie po wyborach z Kaczyńskim, człowiekiem, który od wielu lat sieje w naszym kraju nienawiść, a od czterech lat systematycznie go niszczy" - powiedział wówczas szef PO.

Zobacz także

We wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział podczas spotkania w Warszawie mówił o konkurentach politycznych, że to "w zasadzie trójgłowa jedna formacja" opierająca się na tym, że "są antyPisem". "Więcej do powiedzenia nie mają i próbują jeszcze zwerbować czwartą partię - Konfederację" - dodał Kaczyński. 

RadioZET.pl/PAP