Zamknij

Śmierć Kornela Morawieckiego. Premier przerywa kampanię wyborczą

01.10.2019 11:13
Mateusz Morawiecki
fot. Artur Barbarowski/ EastNews

Podjęto decyzję, że Kornel Morawiecki spocznie na Powązkach Wojskowych w Warszawie; pogrzeb będzie miał charakter państwowy – poinformował we wtorek szef KPRM Michał Dworczyk. Dodał, że do czasu pogrzebu premier Mateusz Morawiecki nie będzie prowadził kampanii wyborczej.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Dworczyk zapytany został we wtorek w programie Tłit WP o to, jak będzie wyglądała teraz końcówka kampanii. Podkreślił, że premier był bardzo związany ze swoim zmarłym w poniedziałek ojcem.

Zobacz także

Przez te najbliższe dni w sposób oczywisty pan premier będzie wyłączony z kampanii. Teraz będziemy przygotowywać się do uroczystości pogrzebowych. To będzie oczywiście pogrzeb państwowy.

Michał Dworczyk, KPRM

– Do czasu pogrzebu premier na pewno nie będzie prowadził kampanii – dodał Dworczyk.

Dopytywany, czy wiadomo, kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb Kornela Morawieckiego, szef KPRM powiedział, że ostatecznie zapadła decyzja, że „miejscem spoczynku będzie Warszawa”.

Zobacz także

– Natomiast, jeśli chodzi o datę i godzinę, to takie decyzje zapadną w najbliższym czasie i będziemy o nich informować – powiedział Dworczyk. Dopytywany, czy Kornel Morawiecki zostanie pochowany na Powązkach, odpowiedział: „Tak, to będą Powązki Wojskowe”.

Kornel Morawiecki nie żyje. Rząd uczcił jego pamięć minutą ciszy

Przed rozpoczęciem wtorkowego posiedzenia członkowie Rady Ministrów uczcili minutą ciszy pamięć zmarłego w poniedziałek marszałka seniora Kornela Morawieckiego, ojca premiera Mateusza Morawieckiego – poinformowała na twitterze KPRM.

Posiedzenie rządu w zastępstwie premiera prowadzi wicepremier i minister kultury Piotr Gliński.

RadioZET.pl/PAP