Zamknij

Kwaśniewski wszedł na konwencję w rytmie hitu "Ole, Olek". Nie krył wzruszenia

05.10.2019 15:27
Aleksander Kwaśniewski
fot. PAP

Gwiazdą dzisiejszej konwencji wyborczej Lewicy w Katowicach był były prezydent Aleksander Kwaśniewski, który wszedł na scenę w rytmie piosenki "Ole, Olek" autorstwa zespołu Top One. Piosenka towarzyszyła mu w zwycięskiej kampanii wyborczej w 1995 roku. Wygrał wówczas z Lechem Wałęsą.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Po wejściu na scenę, Aleksander Kwaśniewski nie krył wzruszenia. - Łza się zakręciła, bo tańczyłem w rytm tej muzyki (...). Ale ta łza się kręci również dlatego, że widzę (...) tego ducha, tę atmosferę z tamtych czasów. To najmocniejszy dowód na to, że lewica wraca - mówił były prezydent.

Argumentując dlaczego warto – jego zdaniem - głosować na lewicę, Aleksander Kwaśniewski przypomniał, że w Polsce walczymy ze smogiem. "To ciężkie, zanieczyszczone powietrze, które nie pozwala oddychać, niszczy zdrowie" - mówił.

"Mam silne przekonanie, że od 15 lat, dokładnie od 2005 r. - od czasu kiedy polska scena polityczna została zdominowana przez PiS i Platformę Obywatelską, przez ten duopol tkwiący w takim niezwykłym zupełnie zapaśniczym uścisku - mamy problem z oddychaniem, oddychamy zanieczyszczoną atmosferą polityczną, oddychamy językiem nienawiści, polaryzacją polskiego społeczeństwa, podziałami, które przechodzą przez rodziny, przyjaciół" – powiedział Aleksander Kwaśniewski.

"Dzisiaj trzeba powiedzieć tak: tylko wybór lewicy, postawienie na tę trzecią, inną siłę może nas uratować przed katastrofalnym smogiem politycznym, który trwa już 15 lat. Dlatego warto i trzeba zagłosować na lewicę. Trzeba otworzyć okna, odświeżyć powietrze, skład ludzi w parlamencie, pokazać, że Polska potrafi rządzić się inaczej niż to, co obserwowaliśmy przez ostatnie 4 lata" – dodał.

Kwaśniewski: Będę głosował na Adriana Zandberga

Zapewnił, że sam będzie głosował na lidera Lewicy Razem Adriana Zandberga – "jedynkę" na liście warszawskiej lewicy oraz na kandydata porozumienia bloku opozycyjnego w wyborach do Senatu. "Apeluję do moich przyjaciół, znajomych, nieznajomych, moich dawnych wyborców: zróbmy to samo, odświeżmy powietrze polityczne w Polsce, zacznijmy oddychać pełną piersią, a można to zrobić tylko dzięki lewicy" - przekonywał były prezydent.

Zobacz także

Program polityczny lewicy określił jako "obiecujący, interesujący i przemyślany, i głęboki". Włodzimierzowi Czarzastemu, Robertowi Biedroniowi i Adrianowi Zandbergowi gratulował zjednoczenia ich ugrupowań we wspólny blok wyborczy i wręczył im Konstytucję RP, wyrażając jednocześnie przekonanie, że jest wśród nich przyszły prezydent RP.

"Niech będzie dla was od pierwszego artykułu do ostatniego drogowskazem, przewodnikiem, ale także waszym wielkim zobowiązaniem wobec lewicy, wobec Polek i Polaków, wobec naszej ukochanej ojczyzny" – podsumował Kwaśniewski.

RadioZET.pl/PAP/Facebook