Zamknij

Lech Wałęsa obraził Kornela Morawieckiego: ''Zdrajca''

06.10.2019 14:23
Lech Wałęsa
fot. PAP

Lech Wałęsa w trakcie przemówienia na niedzielnej konwencji KO w Warszawie zaatakował śp. Kornela Morawieckiego. Były prezydent nazwał syna premiera i twórcę ''Solidarności Walczącej'' zdrajcą. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Lech Wałęsa powiedział, że wybaczył szefowi'' Solidarności Walczącej'' (zmarłemu w poniedziałek Kornelowi Morawieckiemu - red.), bo "po chrześcijańsku należy to zrobić".

A co oni z niego robią? - bohatera. A on w środku - stan wojenny, atakują nas ze wszystkich stron, a on kozak zakłada Solidarność Walczącą. Co to było? Zdrada proszę panów. Zdrajca. Taka jest prawda 

LECH WAŁĘSA

Kornel Morawiecki nie żyje. Ojciec premiera spoczął na Powązkach 

Marszałek senior Sejmu VIII kadencji Kornel Morawiecki spoczął w sobotę na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. W ostatniej drodze towarzyszyła mu rodzina, w tym premier Mateusz Morawiecki, a także prezydent Andrzej Duda, politycy i przyjaciele.

Zobacz także

Wcześniej w Katedrze Polowej Wojska Polskiego została odprawiona msza pogrzebowa. W nabożeństwie, poza szefem rządu z rodziną, uczestniczyli m.in. prezydent Duda, marszałkowie Sejmu Elżbieta Witek i Senatu Stanisław Karczewski, prezes PiS Jarosław Kaczyński, wicepremierzy Jarosław Gowin i Piotr Gliński, prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska, ministrowie, parlamentarzyści, przedstawiciele wojska. Obecny był też premier Czech Andrej Babisz.

Kornel Morawiecki, działacz opozycji demokratycznej w PRL, przywódca "Solidarności Walczącej", marszałek senior Sejmu VIII kadencji, zmarł w poniedziałek. Miał 78 lat. 

RadioZET.pl/PAP