Zamknij

Starcie Lichockiej i Poncyljusza w studio. "Pawle, sprzedałeś się"

03.10.2019 20:41
Lichocka i Poncyljusz
fot. You Tube screen

Do spięcia między kandydatami PiS i KO doszło na antenie telewizji wPolsce.pl. Joanna Lichocka zarzuciła Pawłowi Poncyljuszowi, że startując z list opozycji "sprzedał się". Były polityk Prawa i Sprawiedliwości nie pozostał jednak dawnej  koleżance dłużny. 

Na kanale wPolsce.pl na YouTube można zobaczyć najnowszy odcinek programu "Gorące pytania". Gośćmi Marcina Fijołka byli tym razem Joanna Lichocka, posłanka PiS oraz były wieloletni poseł tej partii, a obecnie "jedynka" Koalicji Obywatelskiej w Rzeszowie Paweł Poncyljusz. 

Kłótnia Lichockiej i Poncyljusza

Oboje znają się jeszcze od czasów licealnych, oboje tez przez lata byli zwolennikami Prawa i Sprawiedliwości. Niestety, tym razem atmosfera w dyskusji była - nawiązując do tytułu audycji - gorąca, a między dawnymi znajomymi padło sporo mocnych słów.

Zobacz także

- Paweł Poncyljusz to - owszem, mój kolega z liceum. Znamy się od lat. Niestety nie wytrzymał krytyki Prawa i Sprawiedliwości po katastrofie smoleńskiej w 2010 roku i przeszedł na stronę Platformy Obywatelskiej. Dziś służy Platformie, PSL-owi i SLD - powiedziała. - Pawle, sprzedałeś się - dodała, zwracając się już bezpośrednio do swojego adwersarza. 

- Nawet nie wspomnę, co ty oddałaś za mandat przez lata - odpierał ten atak Poncyljusz, wypominając zapewne długoletnią karierę Lichockiej w prawicowych mediach i ogólną przychylność PiS. Ale to nie były jedyne mocne słowa, które padły podczas tego programu.

Spór o politykę PiS

Goście Fijołka spierali się także o politykę zagraniczną PiS, o której Poncyliusz powiedział, że "nie przystaje do XXI wieku". - Po prostu Polska tak narozrabiała w ostatnich latach, że nikt już w Europie nie chce dbać o jej interesy, a i politycy PiS nie potrafią sami o nie zadbać - stwierdził. - PO zaszkodziła Polsce bardziej niż jakakolwiek inna formacja - ripostowała Lichocka. - Joanno, niestety kłamiesz jak z nut w kwestii polityki zagranicznej - powiedział Poncyljusz. - Licz się ze słowami! - odparła posłanka PiS. 

Zobacz także

Warto też zwrócić uwagę na słowa Lichockiej z początku programu. Jej zdaniem bowiem, podział opozycji na trzy bloki (KO, Lewica, PSL-Kukiz'15) jest fikcją i w rzeczywistości linia podziału przebiega między zwolennikami "postkomunizmu", czyli "tego, co było", a Zjednoczoną Prawicą.

RadioZET.pl/YouTube