Kidawa-Błońska w TVN24: To wybory o wszystko. Będą dużym zaskoczeniem dla PiS

11.10.2019 22:00
Małgorzata Kidawa-Błońska
fot. screen TVN24

Stawką tych wyborów jest wszystko. Chciałabym, by prezes PiS pojechał na prowincję i zobaczył, że nie tylko pieniądze mają znaczenie. Wierzę, że demokratyczna opozycja wygra te wybory – mówiła w TVN24 Małgorzata Kidawa-Błońska, wicemarszałek Sejmu i kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Kampania wyborcza na finiszu. Liderzy formacji wystąpili dziś w największych telewizjach z ostatnich przesłaniem do wyborców. W TVN24 gościła kandydatka KO na urząd premiera.

Zobacz także

Kidawa-Błońska zaakcentowała zamkniętą i statyczną politykę szefa PiS. Jej zdaniem Kaczyński nie ma szans, by wygrać z nią (a PiS z KO) w Warszawie.

Warszawiacy nie mieli szansy na spotkanie. Jest politykiem zamkniętym, prowadzi politykę z domu. Te wybory będą dużym zaskoczeniem dla PiS

Małgorzata Kidawa-Błońska, w TVN24

Jestem przekonana, że opozycja demokratyczna wygra te wybory.

Zobacz także

W dalszej części przekonywała, że niedzielne wybory zdecydują o „wszystkim”.

Prezes PiS mówił w ostatnim tygodniu dużo niebezpiecznych słów. On nie wyklucza, ktoś poza PiS-em jest kolaborantem. Tak nazwał większość Polaków. To przerażający obraz. Te wybory to stawka tego, jaka będzie Polska

M. Kidawa-Błońska

Zarzuciła Kaczyńskiemu politykę prowadzoną z biura. Mówiła, że transfery społeczne, same w sobie nie rozwiążą wielu problemów.

Chciałabym, by prezes PiS pojechał na prowincję i zobaczył, że nie tylko pieniądze mają znaczenie. Co z tego, że rodziny mają trochę więcej pieniędzy, jak dzieci uczą się w szkole gorzej zorganizowanej, jak są rejony gdzie karetka nie dojedzie do człowieka z zawałem serca.

RadioZET.pl/TVN24