Zamknij

Nowy ranking zaufania do polityków. Kaczyński z rekordowym wynikiem

08.10.2019 20:22
Jarosław Kaczyński
fot. Wojtek Laski/East News

Andrzej Duda, Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński liderami rankingu zaufania - wynika z sondażu Ibris dla Onetu. Portal zauważa, że prezes PiS notuje rekordowy wynik od początku pomiarów dla Onetu. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zgodnie z październikowym sondażem Ibris dla Onetu, Andrzej Duda otwiera ranking z wynikiem 47,8 proc. badanych deklarujących, że mu ufa. Przeciwne zdanie wyraża 36,5 proc. respondentów. W porównaniu z badaniem z poprzedniego miesiąca liczba nieufnych prezydentowi spadła aż o 7,2 pkt proc.

Drugi w zestawieniu Mateusz Morawiecki cieszy się zaufaniem 43,4 proc. respondentów. Premierowi nie ufa 44,2 proc., czyli o 5,7 pkt. proc. mniej.

Na trzecim miejscu uplasował się Jarosław Kaczyński. Prezesowi PiS ufa 40,8 proc. badanych. To jego najlepszy wynik od początku pomiarów dla Onetu, przeprowadzanych przez IBRiS od listopada 2015 roku. Brak zaufania wobec prezesa wyraża jednak 52,6 proc. respondentów. 

Zobacz także

Na kolejnych miejscach znaleźli się Władysław Kosiniak-Kamysz i Robert Biedroń. Liderowi PSL ufa 30,6 proc. badanych. Biedroń cieszy się zaufaniem 29 proc. respondentów. 

Sondaż zrealizowano metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych, wspomaganych komputerowo (metoda CATI), na reprezentatywnej grupie 1100 respondentów w dniach 4-5 października 2019 r.

RadioZET.pl/Onet