Zamknij

Szarpanina przy rozwieszaniu plakatów wyborczych PiS i KO. Sprawa na policji

08.10.2019 12:34
Policja
fot. East News

Incydent w Kędzierzynie Koźlu. Kandydat Koalicji Obywatelskiej, Robert Węgrzyn, oskarża byłego radnego PiS o napaść na jego zwolenników podczas rozklejania plakatów wyborczych. Były radny PiS odpowiada, że to zwolennicy Węgrzyna niszczyli plakaty Prawa i Sprawiedliwości.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Incydent wydarzył się w poniedziałek wieczorem w Kędzierzynie Koźlu pod jedną z tablic ogłoszeniowych. Jak powiedział Radiu ZET Robert Węgrzyn, jego aktywiści zostali zaczepieni przez byłego radnego Prawa i Sprawiedliwości. Mieli usłyszeć, że "jeśli nie ściągną plakatów, to zostaną pobici". Wywiązała się szarpanina.

Zobacz także

Według kandydata Koalicji Obywatelskiej, doszło do naruszenia nietykalności cielesnej i kierowania gróźb karalnych przez byłego radnego PiS. Sprawa została zgłoszona na policję, a monitoring z miejsca zdarzenia został zabezpieczony.

Radny PiS i inna wersja zdarzenia

Zupełnie inną wersję zdarzenia przedstawia były radny PiS Adam Sadłowski. Według niego, dwóch młodych mężczyzn niszczyło plakaty wyborcze... kandydata PiS Janusza Kowalskiego. Sadłowski zwrócił im uwagę, że "zachowują się skandalicznie", a następnie złożył zawiadomienie na komisariacie policji o naruszenie Kodeksu wyborczego w kierunku niszczenia materiałów wyborczych

Zobacz także

Do zdarzenia doszło godzinę po debacie w TVP 3 Opole, między kandydatem PO Robertem Węgrzynem a startującym z listy PIS Januszem Kowalskim.

RadioZET.pl