Zamknij

Politycy PiS o kandydatce PO na premiera: „Kłamstwo”, „zła polityka”

04.09.2019 09:55
Jacek Sasin i Michał Dworczyk
fot. STANISLAW KOWALCZUK/East News

Politycy PiS nie mają wątpliwości, że Małgorzata Kidawa-Błońska, wyznaczona w PO jako kandydatka na premiera, nie poradziłaby sobie w tej funkcji. W dzisiejszym „Gościu Radia ZET” wicepremier Jacek Sasin przekonywał, że niezależnie od wyniku wyborów Kidawa-Błońska nie ma co liczyć na urząd premiera. Z kolei Michał Dworczyk z KPRM ocenił wieści z obozu opozycji mianem „kłamstwa”.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

PiS na starcie kwestionuje kandydatkę PO na urząd premiera. Zdaniem polityków partii rządzącej może to być albo element gry PR-owej, albo zwykłe kłamstwo.

Ostrożniejszy w przekazie jest wicepremier Jacek Sasin. W dzisiejszej rozmowie w Radiu ZET stwierdził wprost, że Kidawa-Błońska „nie byłaby dobrym premierem, ponieważ byłaby premierem rządu tworzonego przez PO i realizowałaby złą politykę dla Polski”.

Zobacz także

Dopytywany o krytykę jej kwalifikacji Sasin odparł, że mówi o braku pomysłu na program i rządy krajem w wydaniu PO. I przypomniał powtarzany przez PiS główny grzech poprzedników.

W czasie ich rządów wszyscy straciliśmy 260 mld zł na aferze VAT-owskiej, no chociażby z tego powodu. Nie potrafią dbać o finanse państwa, nie zajmują się sprawami Polaków, zaniedbali sprawy społeczne, nie dbali o polskie rodziny, w wielu obszarach państwo sobie nie radziło i nie chcielibyśmy powrotu do tego.

wicepremier Jacek Sasin

Samą kandydaturę Kidawy-Błońskiej wicepremier odebrał jako ruch PR-owy, a nawet fake news, mający polegać na przysłonięciu lidera PO, Grzegorza Schetyny.

Opieram się o doniesienia prasowe, widać, że chyba wiarygodne, jeśli taki ruch nastąpił wczoraj. Firma powiedziała: „Grzegorz Schetyna musi zniknąć. Grzegorz Schetyna jest kamieniem u szyi kampanii”. 

Jacek Sasin

Dworczyk o kandydaturze Kidawy-Błońskiej. „To kłamstwo”

Kandydaturę obecnej wicemarszałek Sejmu na urząd premiera dosadnie skwitował szef KPRM. Michał Dworczyk określił te informacje mianem „kłamstwa”.

To kłamstwo. Nie wierzę, żeby ktokolwiek inny niż szef PO Grzegorz Schetyna mógł być liderem opozycji.

Michał Dworczyk, szef KPRM, w radiowej „Jedynce”

Szef kancelarii premiera Mateusza Morawieckiego twierdzi, że kampania PO „opiera się na trzech kłamstwach”: oddzielnym starcie, programowym oraz o nominacji Kidawy-Błońskiej na urząd premiera.

RadioZET.pl/PAP