Zamknij

PiS wygrywa wybory. Kaczyński: Zasługujemy na więcej

13.10.2019 21:23
PiS wygrało wybory 2019. Kaczyński:wygraliśmy pomimo frontu przeciwko nam
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

PiS wygrywa wybory parlamentarne 2019. Po ogłoszeniu pierwszych sondażowych wyników głos w sztabie Prawa i Sprawiedliwości zabrał lider partii Jarosław Kaczyński. „Mamy powody do radości” – mówił, dodając jednak: "otrzymaliśmy dużo, ale zasługujemy na więcej".

Jarosław Kaczyński, lider PiS, komentował zwycięstwo partii w wyborach parlamentarnych tuż po ogłoszeniu wyników exit poll po godzinie 21.”Przed nami cztery lata ciężkiej pracy, bo Polska musi się zmieniać dalej i musi się zmieniać na lepsze” – mówił.

Mamy zwycięstwo, mimo potężnego frontu przeciwko nam zdołaliśmy wygrać i wszystko wskazuje na to, że to się jednak utrzyma

powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński

Zobacz także

- Jeśli wynik sondażowy się utrzyma przed nami kolejne cztery lata rządzenia, czeka nas refleksja nad tym co się udało i nad tym co spowodowało, że pewna część społeczeństwa uznała, że nie należy nas popierać – komentował. - Mamy zwycięstwo i bardzo się z tego cieszymy, ale pamiętajcie - to są tylko badania, to nie jest jeszcze zwycięstwo ostateczne, ale mimo wszystko mamy powody do radości" - powiedział prezes PiS. 

Zobacz także

Kaczyński: otrzymaliśmy dużo, ale zasługujemy na więcej

- Czeka nas refleksja nad tym, co się udało, ale też nad tym, co się nie udawało i co spowodowało, że znaczna cześć społeczeństwa na nas nie zagłosowała. To jest powód, aby się zastanowić - dodał Kaczyński.

Musimy o tym pamiętać, bo jesteśmy formacją, która zasługuje na więcej, otrzymaliśmy dużo, ale zasługujemy na więcej

oświadczył Kaczyński

A to zdaniem lidera PiS oznacza przede wszystkim zobowiązanie do lepszej pracy, jeszcze większej ilości pomysłów i przyjrzenia się potrzebom grup, które nie poparły PiS. "To jest perspektywa. Mam nadzieję, że jutrzejszy dzień będzie potwierdzeniem tego naszego sukcesu. Jesteśmy o tym głęboko przekonani. Przed nami wobec tego cztery lata ciężkiej pracy, bo Polska musi się zmieniać dalej i musi się zmieniać na lepsze" - powiedział prezes PiS.

Wyniki wyborów 2019

Według sondażu Ipsos: PiS zdobyło w wyborach parlamentarnych 43,6 proc.; KO - 27,4 proc.; SLD - 11,9 proc. PSL - 9,6 proc.; Konfederacja - 6,4 proc. Przekłada się to na 239 mandatów w Sejmie dla PiS, dla KO - 130, SLD - 43, PSL 34 i Konfederacji - 13.

Zobacz także

RadioZET.pl