Zamknij

Rzecznik PO musi sprostować informacje o cysternach wstydu

10.09.2019 14:46
Jan Grabiec
fot. Jan Bielecki/East News

Poseł PO Jan Grabiec musi sprostować publicznie słowa o „cysternach wstydu”. Rzecznik partii napisał na Twitterze, że partia skorzystała z cystern państwowej spółki Orlen. Główny zainteresowany twierdzi, że orzeczenie pozostaje nieprawomocne. Nie zapowiedział jednak, czy wniesie odwołanie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Sąd orzekł w trybie wyborczym, że Jan Grabiec podał nieprawdziwe informacje. Sztab wyborczy PiS oczekuje na sprostowanie.

Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał we wtorek rzecznikowi PO Janowi Grabcowi sprostowanie nieprawdziwych informacji, które umieścił on na Twitterze, jakoby PiS wykorzystywał w celu prowadzenia kampanii wyborczej spółkę Orlen. S.A.

Krzysztof Sobolewski, pełnomocnik wyborczy KW PiS

Zgodnie z postanowieniem sądu Grabiec musi opublikować sprostowanie o następującej treści: „W dniu 4 września 2019 r. na portalu twitter.com opublikowałem wpis zawierający nieprawdziwe informacje, jakoby Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość wykorzystywał w celu prowadzenia kampanii wyborczej spółkę zależną od spółki Skarbu Państwa Orlen S.A”. 

Zobacz także

W jednej z odpowiedzi na Twitterze Grabiec wspomniał, że orzeczenie pozostaje nieprawomocne. Nie potwierdził jednak, że wniesie odwołanie. 

RadioZET.pl/PAP