Zamknij

Kaczyński obiecuje nauczycielom „naprawdę zacne pensje”

29.08.2019 18:04

Jarosław Kaczyński odniósł się w czwartek do tematu edukacji i nauczycielskich pensji. Co z podwyżkami? „Pensje z czasem staną się naprawdę zacne" - zapewnił prezes PiS.

Jarosław Kaczyński
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER
loader

PiS rozpoczęło w środę cykl okręgowych konwencji programowych. Zaczęło się w Sieradzu i Piotrkowie Trybunalskim, a w czwartek do głosowania na partię Jarosława Kaczyńskiego zachęcano w Poznaniu. Podczas spotkania prezes PiS nawiązał m.in. do kwestii edukacji.

Jak przekonywał, „rządy PiS są i będą gwarancją tego, że w polskiej szkole nie będzie eksperymentów” i podkreślił, że „szkoła będzie wspierana”.

Szkoła nie może być terenem eksperymentów społecznych, dzieci i młodzież nie mogą być przedmiotem tych eksperymentów, a tego rodzaju plany w tej chwili w naszym kraju w różnych miejscach - obawiam się, że także w Poznaniu – istnieją Powiedział Kaczyński

Zaznaczył przy tym, że "szkoła nie może podważać fundamentu rodziny, fundamentu całej konstrukcji społecznej, która stworzyła naszą cywilizację, cywilizację chrześcijańską, cywilizację najbardziej życzliwą człowiekowi ze wszystkich cywilizacji w dziejach świata".

Zobacz także

Ale co z podwyżkami dla nauczycieli? Będą. „15 proc. po tym, co stanie się 1 września. W kolejnym - co najmniej 6 proc. I to będzie szło tak dalej” - zapowiedział Kaczyński.

Te pensje z czasem staną się naprawdę zacne ocenił prezes PiS

"Ale to wszystko po to, by szkoła wykonywała swoje podstawowe obowiązki. (...) By kształtowała dobrych ludzi, dobrych obywateli, dobrych członków rodzin. (…) Dobrych ludzi, którzy będą podtrzymywali to wszystko, co tworzy naszą kulturę, naszą wspólnotę. Co tworzy Polskę i co daje szansę jej rozwoju" - podkreślił Kaczyński.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP