PKW negatywnie o proteście PiS w Koszalinie. "Żadnych konkretnych dowodów"

25.10.2019 15:52
Wybory Protest PiS
fot. East News

Szef Okręgowej Komisji Wyborczej w Koszalinie negatywnie zaopiniował protest wyborczy PiS w okręgu senackim nr 100. Kandydat KO, Stanisław Gawłowski zwyciężył w nim z kandydatem PiS najniższą różnicą w Polsce, o zaledwie 320 głosów. Decydujące okaże się orzeczenie Sądu Najwyższego.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

PKW wydała już negatywną opinię w sprawie protestu wyborczego PiS w okręgu senackim w Katowicach (nr 75). Dziś podległa jej komórka, OKW, negatywnie zaopiniowała protest PiS w okręgu „koszalińskim”.

Zobacz także

Wnioskodawca nie przedłożył żadnych konkretnych dowodów, z których miałoby wynikać, że faktycznie w sposób wadliwy zakwalifikowano jako głosy nieważne głosy ważne

szef OKW w Koszalinie, w stanowisku do Sądu Najwyższego

Szef koszalińskiej OKW wnosi o pozostawienie sprawy bez biegu prawnego. Sprzeciwia się też oględzinom kart. Bez tego niemożliwe jest ponowne liczenie głosów.

Bez znaczenia, jako argument pozaprawny, jest okoliczność, że odmienne ustalenie wyników głosowania w okręgu wyborczym nr 100 mogłoby zmienić układ sił politycznych w Senacie RP. Stąd do tego argumentu odnosić się nie będę

szef koszalińskiego OKW

RadioZET.pl/PAP