Zamknij

Rodziny Żołnierzy Wyklętych chcą pozwać Joannę Senyszyn. Żądają 100 tys. zł

19.09.2019 13:08
Joanna Senyszyn
fot. Jakub Kamiński/ EastNews

„Wyrzutki społeczne”, „nieroby”, „frustraci”, „złodzieje”, „gwałciciele” – m.in. w taki sposób Joanna Senyszyn wielokrotnie nazywała żołnierzy antykomunistycznego podziemia. Teraz może odpowiedzieć za te obelgi, ponieważ Stowarzyszenie Rodzin Żołnierzy Wyklętych postanowiło pozwać lewicową polityk – pisze w czwartek „Gazeta Polska Codziennie”.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podaje gazeta, „potomkowie Niezłomnych domagają się od niej usunięcia oszczerczych postów, przeprosin w mediach społecznościowych oraz zadośćuczynienia w wysokości 100 tys. zł”.

Zobacz także

„GPC” informuje, że „od wielu lat spore kontrowersje wywołuje osobista wojna byłej eurodeputowanej Sojuszu Lewicy Demokratycznej Joanny Senyszyn z pamięcią o żołnierzach antykomunistycznego podziemia. Lewicowa polityk wielokrotnie w swoich wystąpieniach oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych w ordynarny i oszczerczy sposób atakowała Niezłomnych”.

„Wyklęci to nie żołnierze, a bandy wyrzutków społecznych, nierobów i frustratów czekających na III wojnę światową. Zamordowali 5 tys. cywilów, w tym 187 dzieci, grabili, gwałcili, torturowali, zastraszali Polaków odbudowujących kraj. Ich święto to jawna kpina z obywateli RP. Będzie zniesione” – cytuje gazeta wpis Joanny Senyszyn opublikowany na Twitterze 1 marca br., czyli w Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych.

Zobacz także

„Stowarzyszenie Rodzin Żołnierzy Wyklętych postanowiło stanąć w obronie dobrego imienia swoich przodków i złożyło do sądu pozew przeciw Senyszyn” – czytamy w artykule.

RadioZET.pl/GPC/PAP