Zamknij

Jaki będzie tłumaczyć „taśmy Neumanna” na różne języki. Internauci reagują

04.10.2019 23:54
Patryk Jaki
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Zaczynam akcję tłumaczenia na różne języki upublicznionych w piątek nagrań z udziałem Sławomira Neumanna - poinformował europoseł PiS Patryk Jaki. Jak tłumaczył, paczki trafią do „wszystkich w Parlamencie Europejskim, aby zrozumieli, dlaczego w Polsce jest potrzebna reforma sadownictwa”.

TVP Info ujawniło w piątek taśmy szefa klubu PO-KO Sławomira Neumanna. "Rzygam na Tczew (...), tam są same p***by" - mówił na nagraniu do lokalnego działacza PO z Tczewa. Neumann później przepraszał. W rozmowie z Radiem ZET tłumaczył, że nagranie dotyczyło prywatnej rozmowy, a wulgarne stwierdzenia nie dotyczyły mieszkańców miasta, tylko działaczy PO w Tczewie.

Zobacz także

To jednak nie wszystkich przekonało. Były wiceminister sprawiedliwości, a obecnie europoseł PiS Patryk Jaki zapowiedział jeszcze w piątek, że dostarczy „taśmy Neumanna” wszystkim w Parlamencie Europejskim. Wcześniej ma zamiar przetłumaczyć je na wszystkie języki.

„Zaczynam akcję tłumaczenia na różne języki #TaśmyNeumanna dla wszystkich w PE, aby zrozumieli dlaczego w PL potrzebna jest reforma wymiaru sprawiedliwości” - napisał na Twitterze Patryk Jaki. Jak dodał europoseł PiS, „specjalną paczkę dostanie z pozdrowieniami Frans Timmermans, bo szef klubu PO-KO »gwarantował«, że Sądy zrobią tak, jak on chce”.

Na zapowiedź Jakiego szybko zareagowali internauci, sugerując europosłowi, by pracował również nad przekładem takich haseł jak "zapier... za miskę ryżu”, odnosząc się tym do wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego (ówczesnego prezesa banku BZ WBK) w aferze podsłuchowej z restauracji „Sowa i Przyjaciele”.

RadioZET.pl