Sławomir Neumann przeprasza za wulgarne nagranie. "Czasami trzeba przekląć"

04.10.2019 15:09
Sławomir Neumann
fot. Jan BIELECKI/East News

Przepraszam mieszkańców Tczewa, wyborców, wszystkich przepraszam – powiedział w rozmowie z reporterem Radia ZET Sławomir Neumann. Szef pomorskiej PO zareagował na ujawnione przez TVP taśmy, na których wulgarnie skrytykował działalność miejskiej PO w Tczewie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

TVP Info opublikowała nagranie Neumanna z lokalnymi działaczami PO z Tczewa z 2017 roku. Z treści rozmów wynika, że Neumann przeklinał na tczewskich działaczy PO. "Rzygam na Tczew (...), tam są same p***by " - takich słów używał Neumann na zakulisowym spotkaniu z tczewską PO.

Zobacz także

Istotnych wątków z taśmy było jednak więcej. Neumann skomentował możliwe pozwy prezydentów miast popieranych przez PO. Zapewnił, że do wyborów [w 2019 roku] sądy mogą czuć się bezpieczni, ale pod warunkiem członkostwa w partii.

Szef pomorskiej PO tłumaczył się, że nagranie dotyczyło prywatnej rozmowy. Przeprosił za swój język, znajdując jednak na to wytłumaczenie.

W prywatnej rozmowie czasami zdarzy mi się przekląć, za co przepraszam. Czasy są takie, że czasami trzeba przekląć

tłumaczy S. Neumann

W rozmowie z reporterem Radia ZET przekonywał, że wulgarne stwierdzenia nie dotyczyły mieszkańców miasta.

Te słowa dotyczą działaczy PO w Tczewie. Mieliśmy tam przez lata kłopot, ciągłe waśnie. Skończyło się wyrzuceniem ludzi. W prywatnej rozmowie zdarzy się przekląć, za co przepraszam

Sławomir Neumann, PO

Zapewnił, że obecnie w tczewskiej PO jest porządek.

RadioZET.pl/PAP/Maciej Bąk