Polacy zmieniają zdanie? Mają coraz gorszą opinię o Sejmie

30.09.2019 13:10
Sondaż CBOS: Polacy mają coraz gorsze zdanie o Sejmie. Andrzej Duda wciąż chwalony
fot. PAP/Marcin Obara

Aż połowa Polaków jest niezadowolona z pracy Sejmu i jest ich coraz więcej – to wnioski płynące z wyników najnowszego sondażu CBOS. Powodów do zmartwień nie ma natomiast Andrzej Duda, bo jego prezydencką działalność wciąż ocenia się całkiem dobrze.

Polacy znów powiedzieli, co myślą. A o Sejmie myślą nieco gorzej niż przed miesiącem. Jak wynika z wrześniowego sondażu przeprowadzonego przez CBOS, pracę posłów pozytywnie ocenia 34 proc. badanych – o 3 punkty proc. mniej niż w sierpniu (wyniki sierpniowego sondażu CBOS sprawdź tutaj).

Jeśli spojrzeć na to z drugiej strony, Sejm również traci. 50 proc. ankietowanych jest niezadowolonych z pracy posłów – to o 4 punkty proc. więcej w porównaniu z wynikiem z sierpnia.

W przypadku Senatu opinie są stabilne. Tak jak w sierpniu jego działalność chwali 34 proc. respondentów, a 41 proc. ocenia ją negatywnie (tu jednak mamy wzrost o 1 punkt proc.). Pozostali respondenci (25 proc.) nie mają zdania na temat działalności senatorów.

Zobacz także

Andrzej Duda wciąż chwalony

CBOS pytał Polaków również o opinię na temat działalności prezydenta. Jak wynika z badania, od sierpnia niewiele się w tej kwestii zmieniło. We wrześniu pracę Andrzeja Dudy dobrze oceniło 62 proc. badanych – o 1 punkt proc. więcej niż przed miesiącem. Grupa niezadowolonych z pracy Dudy to 28 proc. respondentów – o 2 punkty proc. mniej niż w sierpniu.

CBOS przeprowadził sondaż w dniach 12–19 września 2019 roku na liczącej 990 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Zobacz także

RadioZET.pl/CBOS