Ostatni sondaż "Faktów" TVN i TVN24. PiS z ogromną przewagą. 5 partii w Sejmie

10.10.2019 19:49
Sondaż TVN
fot. Grzegorz Ksel/ REPORTER

W niedzielnych wyborach Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 40 proc. poparcia - wynika z ostatniego sondażu dla "Faktów" TVN i TVN24. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z wynikiem 26 proc. To o dwa punktu procentowe w porównaniu do wrześniowego badania. Wybory parlamentarne odbędą się już 13 października.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W ostatnim sondażu dla dla "Faktów" TVN i TVN24 zrealizowanym przez Kantar, Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 40 proc. 26 proc. badanych wskazało, że zagłosuje na Koalicję Obywatelską. To o dwa punkty procentowe mniej niż w badaniu wrześniowym i o cztery punkty procentowe mniej niż w sierpniowym sondażu.

Na trzecim miejscu niezmiennie Lewica. Na ugrupowanie Biedronia, Zandberga i Czarzastego chce zagłosować 12 proc. badanych. To o dwa punkty procentowe więcej niż w badaniu wrześniowym.

Zobacz także

Jak wynika z sondażu, do Sejmu wchodzą jeszcze dwa ugrupowania. To Konfederacja i PSL. Oba ugrupowania chce poprzeć taka sama liczba ankietowanych - 7 proc.

Opcję "nie wiem/trudno powiedzieć/odmowa" wskazało 8 procent ankietowanych.

Zobacz także

W badaniu telefonicznym Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 przeprowadzonym w dniach 9-10 października respondenci zostali zapytani o to, na który z komitetów wyborczych zagłosują w wyborach do Sejmu, które odbędą się 13 października.

RadioZET.pl/ Fakty TVN