Zamknij

PiS z ponad 50 proc. przewagą nad KO. Cała opozycja daleko w tyle

25.09.2019 19:14
Sondaż
fot. Tadeusz Koniarz/ Reporter

Takiego sondażu w tej kampanii jeszcze nie było. Z badania przeprowadzonego przez IBRiS dla Interii wynika, że w ocenie 57,1 proc. Polaków to Prawo i Sprawiedliwość realizuje najlepszą kampanię wyborczą. Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska. Jej kampanię doceniło jednak zaledwie... 4,8 proc. badanych.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Według sondażu przeprowadzonego przez IBRiS dla portalu Interia, aż 57,1 proc. badanych uważa, że najlepszą kampanię wyborczą prowadzi obecnie Prawo i Sprawiedliwość. Poważne powody do zmartwień ma natomiast cała opozycja.

Zobacz także

Tylko 4,8 proc. badanych uważa, że najlepszą kampanię realizuje Koalicja Obywatelska. Przewaga PiS jest zatem dosłownie miażdżąca.

Reszta opozycji wypada w badaniu jeszcze gorzej. Kampanię Lewicy doceniło 3,5 proc. ankietowanych. Identyczny wynik zanotowało Polskie Stronnictwo Ludowe - Kukiz'15. 1,3 proc. badanych uważa z kolei, że najlepsza jest kampania Konfederacji Wolność i Niepodległość.

4,6 proc. Polaków przyznało, że żadna z partyjnych kampanii nie jest dobra, a 25,2 proc. nie ma w tej sprawie zdania.

Zobacz także

Sondaż IBRiS został zrealizowany metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) w dniach 21-22 września 2019 r. na próbie 1100 osób, 18+, reprezentatywnej dla ogółu Polaków.

RadioZET.pl/ Interia.pl