Zamknij

Sondaż Kantar: Polacy wystawili rządom PiS „oceny”. Mocne trzy plus

08.10.2019 08:02
Rząd PiS
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Polscy wyborcy ocenili czteroletnie rządy Prawa i Sprawiedliwości. Z sondażu Kantar dla Gazeta.pl, „Gazety Wyborczej” i radia TOK FM wynika, że średnia ocena partii Jarosława Kaczyńskiego to 3 plus. Co dwunasty badany dał PiS ocenę celującą.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Rządy PiS dzielą Polaków, o czym świadczy sondaż w formie… ocen szkolnych. Pracownia Kantar zapytała wyborców o notę dla rządów partii Jarosława Kaczyńskiego, w skali od 1 (niedostateczny) do 6 (celujący).

Zobacz także

Średnia ocena to 3,22, a więc w szkolnym przeliczeniu - „dostateczny plus”. Oceny bywały jednak mocno rozbieżne.

Jedynkę wystawiło PiS 21 proc. pytanych, „dwóję” 14 proc. Najwyższy odsetek był ocen dobrych (22 proc.). Na „piątkę” oceniło rządy PiS 16 proc. pytanych. Celująco, czyli na szóstkę, - 8 proc.

Zobacz także

Lepsze oceny u kobiet, w grupie 45-60 lat, z wykształceniem podstawowym i zawodowym

W rozdzieleniu na płeć to mężczyźni dali rządom PiS wyższe noty (średnia 3,4), niż kobiety (3,1). Z kolei w rozróżnieniu na wiek najlepsze oceny partia Kaczyńskiego zebrała w grupie 45-60 lat (3,4). Najniższe – i tu zaskoczenie – nie u młodych wyborców, a w grupie 25-34 lata (2,8)

Patrząc na wykształcenie – najwyższe oceny przyznają PiS ludzie z wykształceniem podstawowym i zawodowym (3,7). Ci z maturą obniżają notę do 3,2,a z wykształceniem wyższym dają mocną „dwóję” (2,5).

RadioZET.pl/Gazeta.pl