Mieszkanka Sosnowca do Ziobry: „Nie liczycie się z nikim”, „jest pan zerem”

01.10.2019 14:27
Zbigniew Ziobro
fot. Tomasz Jastrzębowski/Reporter

16 lat po tym, jak został nazwany przez Leszka Millera „zerem”, Zbigniew Ziobro znów usłyszał te cierpkie słowa. Tym razem padły z ust mieszkanki Sosnowca, która nie kryła swojego krytycznego stosunku do rządów PiS. 

Zbigniew Ziobro nie będzie zbyt dobrze wspominał swojej ostatniej wizyty w Sosnowcu. Podczas wtorkowego pobytu w tym mieście minister sprawiedliwości i prokurator generalny spotkał się na ulicy z mieszkańcami miasta i do pewnego momentu atmosfera była dla niego korzystna – ludzie otaczali go, uśmiechali się i dziękowali za poszczególne dokonania rządu PiS.

Mieszkanka Sosnowca ostro do Ziobry

W pewnym momencie zagadnęła go jednak starsza kobieta, która zaczęła od słów „panie ministrze, a ja z innej beczki”. Słowa, jakie potem skierowała do Ziobry, musiały go zaboleć. Nagranie z tego incydentu można zobaczyć w internecie – w oryginale zarejestrowały go kamery TVN24:

– Przykro mi, że ta Polska przez was wygląda tak, jak wygląda. Nie liczycie się z nikim. Proszę mi wybaczyć, ale pan szczególnie jest zero, tak jak powiedział pan Miller – powiedziała kobieta, na co Ziobro początkowo odparł jedynie: „Rozumiem”. 

Zobacz także

Zaraz zaczął jednak zachwalać osiągnięcia PiS. „Czy pani wie, że odebraliśmy mafiom 500 plus? Czy pani wie o tym, że jest trzynasta emerytura?” – pytał retorycznie, na co sosnowiczanka odpowiedziała: „A chodzi pan po sklepach? I co z tych 500 plus jest?”. Ziobro w odpowiedzi stwierdził jedynie: „Cieszę się, że mafiom odebraliśmy”, po czym zignorował swoją rozmówczynię i odszedł. 

Słynne słowa Leszka Millera

Wypowiedź mieszkanki śląskiego miasta musiała być dla Ziobry wyjątkowo bolesna, ponieważ przypomniała mu o sytuacji sprzed 16 lat, gdy był jeszcze szeregowym posłem oraz członkiem sejmowej komisji śledczej ds. wyjaśnienia tzw. afery Rywina. Usłyszał wtedy od przesłuchiwanego przez komisję ówczesnego premiera Leszka Millera słowa: „Pan jest zerem, panie pośle”.

RadioZET.pl/Twitter