Mateusz Morawiecki skomentował słowa Wałęsy o jego zmarłym ojcu

07.10.2019 10:38
Mateusz Morawiecki
fot. Rafał Gaglewski/ Reporter

– Słowa Wałęsy więcej świadczą o nim samym, a nic nie mówią o moim ojcu – powiedział w niedzielę w telewizji wPolsce.pl premier Mateusz Morawiecki.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Lech Wałęsa podczas niedzielnej konwencji Koalicji Obywatelskiej powiedział, że wybaczył szefowi Solidarności Walczącej, zmarłemu w poniedziałek Kornelowi Morawieckiemu, bo „po chrześcijańsku należy to zrobić”.

Zobacz także

– A co oni z niego robią? – bohatera. A on w środku – stan wojenny, atakują nas ze wszystkich stron, a on kozak zakłada Solidarność Walczącą. Co to było? Zdrada proszę panów. Zdrajca. Taka jest prawda – powiedział Wałęsa.

Morawiecki zapytany w programie wPolsce.pl o słowa Wałęsy.

Więcej one świadczą o Lechu Wałęsie i wszystko o nim mówią, a nic nie mówią o moim ojcu.

Mateusz Morawiecki, premier

Dopytywany, czy słowa Wałęsy to jakiś wyrzut sumienia, problem ludzi, którzy nie byli może aż tak wierni przesłaniu sierpniowemu, odparł: „Być może tak jest, jak pan w pytaniu sugeruje”.

Zobacz także

– Mam swoje określone zdanie na temat pana Lecha Wałęsy od wielu lat i ogromnie ubolewam, że na początku lat 90. nie przyznał się do tego, że był tajnym współpracownikiem służby bezpieczeństwa. Myślę, że jako naród, ja na pewno, wybaczyłbym, wszyscy byśmy jemu wybaczyli i historia Polski mogłaby się dużo lepiej potoczyć – powiedział szef rządu.

RadioZET.pl/PAP