Członek komisji wyborczej przyszedł do lokalu z bronią. Szybka reakcja policji

13.10.2019 12:29
Członek komisji wyborczej przyszedł do lokalu z bronią. Szybka reakcja policji
fot. Adam Staskiewicz/East News

W dzień wyborów, członek jednej z ursynowskich komisji wyborczych przyszedł do lokalu wyborczego z…bronią. Incydent miał miejsce jeszcze przed rozpoczęciem głosowania. Na miejscu musiała interweniować policja. Jak dowiedziało się Radio ZET, mężczyzna miał przy sobie pistolet i twierdził, że czuje się zagrożony.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Według doniesień reportera Radia ZET, członek komisji wyborczej nie chciał opuścić lokalu wyborczego.

Głosowanie rozpoczęło się o czasie

- Zdarzyło się to przed rozpoczęciem głosowania, zanim jeszcze lokal wyborczy został otwarty - powiedział Wojciech Dąbrówka z Państwowej Komisji Wyborczej.

Zobacz także

- Głosowanie rozpoczęło się o czasie i przebiega prawidłowo - poinformował Wojciech Dąbrówka.

Zapraszamy do śledzenia naszej RELACJI NA ŻYWO Z WYBORÓW PARLAMENTARNYCH 2019

Zobacz także

- Potwierdzamy, że otrzymaliśmy około 7.00 takie zgłoszenie. Na miejsce udał się jeden z patroli, który potwierdził, że mężczyzna ma broń. Na tą broń posiadał zezwolenie - powiedział rzecznik Komendy Stołecznej Policji Sylwester Marczak.

Przypadki łamania prawa i naruszania ciszy wyborczej w trakcie wyborów

Jak wcześniej przekazała Komenda Główna Policji w całym kraju odnotowano 7 przestępstw oraz 131 wykroczeń związanych z łamaniem ciszy wyborczej.

Zobacz także

Jak informuje KGP celem policyjnych działań podczas wyborów jest głównie ochrona obwodowych komisji wyborczych przed i w trakcie głosowania oraz do czasu zliczenia głosów, niedopuszczenie do zakłócenia porządku publicznego związanego z wyborami, czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w związku z prowadzonymi działaniami w zakresie zabezpieczenia wyborów.

Zobacz także

Funkcjonariusze reagują m.in. na: naruszenie ciszy wyborczej, uszkodzenie, usunięcie plakatów, banerów wyborczych lub zaklejanie plakatu wyborczego innym plakatem wyborczym, usunięcie flagi z budynku lokalu wyborczego lub siedziby organu administracji państwowej, wyniesienie kart wyborczych z lokalu komisji wyborczej, uszkodzenie plomb umieszczonych na drzwiach wejściowych do pomieszczenia, w którym znajdują się karty do głosowania, agresję i akty przemocy wobec członków komisji wyborczej powodowane przez osoby głosujące.

 

RadioZET.pl/PAP