Zamknij

Lewica odpowiada Schetynie: Wróg jest gdzie indziej

21.09.2019 13:41
Włodzimierz Czarzasty
fot. PAP

Lewica apeluje do Platformy Obywatelskiej o zaprzestanie ataków w gronie opozycji. Czy to sygnał do koalicji drugiej i trzeciej siły sondażów w przyszłym parlamencie?

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Konwencja wyborcza Lewicy odbywa się dziś w Gdyni. Porozumienie SLD, Wiosny i Lewicy Razem jest dziś trzecią siłą sondaży. W odpowiedzi na wczorajszy apel Grzegorza Schetyny o nieatakowanie się opozycji nawzajem odpowiedział:

Zobacz także

Apel Grzegorza Schetyny o zaprzestanie ataków w opozycji biorę za dobrą monetę - mówił lider SLD Włodzimierz Czarzasty.

Rozumiem, że przyszła refleksja na tym, żeby nie wyjmować ludzi i nie zapraszać ludzi z innych obozów na swoje listy wyborcze, że o tym zapominamy, wybaczamy. Wróg jest gdzie indziej. Tam go szukajcie i uczcicie walczcie, cytuję Grzegorza Schetynę

Włodzimierz Czarzasty, SLD, jeden z liderów Lewicy

Czarzasty mówił też o historii, której „nie można pisać na nowo”, jak twierdzą dziś działacze PiS.

Żadna władza, żadna partia, żaden rząd nie napisze historii od początku. Historia Polski nie zaczęła się cztery lata temu Westerplatte jest polskie i nie można tańczyć na tym miejscu i mówić: „jest bardziej moje, jest bardziej twoje

Włodzimierz Czarzasty

Punktował aferę hejterską w resorcie sprawiedliwości, która jest dowodem, że rządzący nie wzięli do serca tragicznej śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Lider SLD sam przyznał, że pada ofiarą mowy nienawiści.

- Ale mówię wszystkim hejterom - nie ugnę się. Olewam, nie usłyszycie ode mnie ani jednego zdania złego na swój temat, patrzę na was z oddali, jestem orłem, jestem ponad tym - dodał Czarzasty.

RadioZET.pl/PAP