Zamknij

Tinder, delfiny, surykatki i wyzwanie w nowym spocie PiS. Co na to opozycja?

10.10.2019 17:08
Wybory 13 października 2019. Nowy spot PiS. Jest Tinder, delfiny i wyzwanie
fot. screen Youtube

Kampania wyborcza na ostatniej prostej. Do wyborów 13 października zostały już tylko trzy dni, a partie robią co w ich mocy, żeby przekonać do siebie wyborców, ale też, by namówić niezdecydowanych do wzięcia udziału w głosowaniu. I tego właśnie dotyczy kolejny przedwyborczy spot PiS.

Prawo i Sprawiedliwość od kilku dni intensywniej mobilizuje swoich sympatyków do pójścia do urn. To po niedawnym sondażu IBRiS dla „Rzeczpospolitej”, z którego wynika, że tylko 64 proc. wyborców partii Jarosława Kaczyńskiego deklaruje, że faktycznie pójdzie głosować, przy czym o wiele bardziej zmobilizowani do głosowania są zwolennicy opozycyjnych ugrupowań.

Wkrótce po opublikowaniu wyników sondażu PiS otworzyło call center i wypuściło do sieci spot z hasłem „Nie ryzykuj!”. Kolejny film zaprezentował w czwartek szef sztabu wyborczego PiS i europoseł Joachim Brudziński. - I podkreślam takie pokorne zabieganie o głosy Polaków, głosy wyborców, musi trwać do piątku do godziny 24 - zaznaczył Brudziński.

Zobacz także

A co takiego zobaczymy w nowym spocie PiS? Młodego chłopaka znanego nam już z poprzednich spotów Prawa i Sprawiedliwości, delfiny, surykatki i "Piątkę dla Polski" - pięć punktów, które powinien w najbliższych dniach zrealizować obywatel, by dać wygraną partii Kaczyńskiego, która – zgodnie ze spotem – gwarantuje „wolność w internecie, 500 plus i wyższe płace”.

Po pierwsze – zgodnie ze słowami bohatera filmu – trzeba głosować, po drugie – przypomnieć innym, by zagłosowali. Po trzecie, na wybory należy iść z całą rodziną (tu pojawia się matka z siedmiorgiem dzieci), po czwarte – trzeba pomóc potrzebującym dostać się do lokalu wyborczego, a po piąte – podjąć wyzwanie, bo bohater spotu prosi o przekonanie 5 osób, by poszli głosować.

Kontaktuj się każdym możliwym sposobem: sms, telefon, WhatsApp, mail, Tik Tok, a być może ktoś z Tindera

Mówi chłopak ze spotu PiS

Przypomnijmy, że wybory parlamentarne odbędą się 13 października, a już dziś, 10 października, w Radiu ZET, na naszym Facebooku i na www.radiozet.pl debata wyborcza. Słuchaj i oglądaj na żywo od godziny 21.

Zobacz także

RadioZET.pl