Zamknij

Wałęsa znów zmienił zdanie. Kogo poprze ostatecznie?

10.10.2019 12:24
Lech Wałęsa
fot. Grzegorz Banaszak/REPORTER

W wyborach parlamentarnych 13 października Lech Wałęsa jednak nie zagłosuje na PSL. Jak oświadczył w czwartek, „poparł i popiera PO”.

Kampania wyborcza na finiszu, a Lech Wałęsa znów jest w centrum uwagi. Po głośnym wystąpieniu podczas niedzielnej konwencji Koalicji Obywatelskiej i nazwaniu zmarłego Kornela Morawieckiego zdrajcą, Wałęsa ogłosił, że wycofuje swoje poparcie dla KO, a w zamian wesprze PSL. „To nie chodzi o jeden głos. Chodzi o to, że PSL ma dzisiaj problemy i trzeba im pomóc, ja mam pomagać Polsce” - mówił potem w rozmowie z Beatą Lubecką w Radiu ZET (całą rozmowę zobacz tutaj).

Zobacz także

Ale niedługo po tym jak wycofał się ze swojej „obietnicy”, znów… się wycofał. W czwartek, trzy dni przed wyborami, Wałęsa oświadczył, że popiera Platformę Obywatelską, a wcześniejsza deklaracja poparcia partii Władysława Kosiniaka-Kamysza miała być próbą udzielenia pomocy ludowcom.

walesa

„Popieram PO jako jedyną siłę polityczną, która może powstrzymać PiS” – napisał w mediach społecznościowych Lech Wałęsa. "Poparłem i popieram PO, jako dziś jedyną zorganizowaną siłę polityczną, która ma szansę zawrócić z drogi szaleńców z PiS. Nie atakowałem PO, natomiast wykazywałem jak doszło do popierania PiS. Widząc problemy PSL, chciałem podać im pomoc. To są prawdziwe motywy moich poczynań" – zakończył były prezydent.

Zobacz także

RadioZET.pl