Zamknij

Ksiądz wydał stanowczy komunikat. Wierni już wiedzą, na kogo nie wolno głosować

30.09.2019 14:04
Wybory 2019. Ksiądz z Niestępowa zabrania głosować na KO, PSL i Lewicę
fot. shutterstock.com

Kampania wyborcza w kościołach trwa w najlepsze. Księża coraz chętniej podczas nabożeństw zachęcają wiernych do pójścia do urn i sugerują, na kogo powinni zagłosować. Parafia w Niestępowie na Pomorzu zdecydowała się jednak na precyzyjniejszy komunikat i mówi jasno: chrześcijanin na te konkretne partie głosu oddać nie może.

Agitacja wyborcza w kościołach nie jest nowością. Do tej pory księża przeważnie ograniczali się jednak do subtelnych sugestii, na kogo wierni powinni w wyborach parlamentarnych oddać swój głos. 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w pomorskim Niestępowie poszła o krok dalej i w zdecydowanych słowach komunikatu opublikowanego na głównej stronie wspólnoty oświadczyła parafianom, na które partie polityczne osoba będąca chrześcijaninem zagłosować nie może. „Albo, albo…” – czytamy.

Dziś potrzeba czytelnego świadectwa, jakie są nasze poglądy… Nie można być trochę chrześcijaninem i trochę liberałem w stylu: PO-KO, PSL, .N, Wiosny, SLD itp. Albo, albo… Trzeciej drogi nie ma!

brzmi komunikat na stronie parafii w Niestępowie

Na parafialnej liście komitetów wartych krzyżyka wyborczego – drogą eliminacji - pozostają więc PiS i Konfederacja.

agitacja-w-kosciele-pomorskie
fot. screen parafia-niestepowo.pl

Przypomnijmy, że w podobnym tonie wypowiedział się niedawno ksiądz prowadzący niedzielną mszę w Radawie na Podkarpaciu. Zgodnie z przesłaniem, które popłynęło z ambony grzechem jest głosowanie na Koalicję Obywatelską.

Zobacz także

RadioZET.pl