Zamknij

Morawiecki chce poznać rodzinę ze spotu KO. Brudziński grzmi: to aktorzy z TVN

28.09.2019 00:00
Screen ze spotu KO "Zwykła polska rodzina"
fot. Screen ze spotu KO "Zwykła polska rodzina"

W internecie rozpętała się prawdziwa burza. To po opublikowaniu spotu wyborczego Koalicji Obywatelskiej, w którym kilkuosobowa rodzina uderza w PiS. Na spot zareagował już premier Mateusz Morawiecki i zaprosił przedstawioną w filmie rodzinę na spotkanie.

Koalicja Obywatelska opublikowała w piątek w mediach społecznościowych spot wyborczy, który przekazem uderza w PiS. W spocie wystąpiła 5-osobowa rodzina, która najpierw dziękuje premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za program 500 plus, a następnie wytyka rządowi m.in. drożynę, brak leków w aptekach i skutki tegorocznej kumulacji dwóch roczników uczniów w liceach. Spot zamieścił też na swym profilu na Twitterze lider PO Grzegorz Schetyna. Opatrzył go komentarzem: "Jarek, posłuchaj rozmowy zwykłej polskiej rodziny".

Na spot Koalicji Obywatelskiej zareagował m.in szef sztabu wyborczego PiS, europoseł Joachim Brudziński. "Zwykła polska rodzina? Wiesz Grzegorz, ludzie pytają: Powiedz Schetyna skąd ta rodzina? Z agencji aktorskiej TVN?" – pytał na Twitterze Brudziński. Temu tematowi poświęcono też zresztą obszerny materiał w głównym wydaniu piątkowych "Wiadomości" TVP.

Zobacz także

Tymczasem rzecznik rządu Piotr Müller w imieniu premiera zaprosił rodzinę ze spotu na spotkanie. "W związku ze spotem @Platforma_org Premier @MorawieckiM z chęcią spotka się z rodziną, która w nim występuje. Odbyliśmy wiele spotkań w całej Polsce, rozmawiamy z Polakami. Spotkanie może odbyć się u rodziny lub w KPRM. Będziemy wdzięczni @SchetynadlaPO za przekazanie kontaktu" - napisał na Twiterze.

Rzecznik PO Jan Grabiec w odpowiedzi na wpis Müllera zaapelował, żeby Polacy zgłaszali się ze swoimi problemami do kancelarii szefa rządu. "Premier @MorawieckiM chciałby poznać problemy zwykłych polskich rodzin i zaprasza do KPRMu. Jeśli chcecie opowiedzieć o tym co dzieje się w służbie zdrowia, szkołach czy z rodzinnymi firmami po 4 latach rządów PiS dzwońcie pod numer +48 22 694 60 00 lub przez @PiotrMuller" - napisał Grabiec na Twitterze. Wskazany przez rzecznika Platformy kontakt to jeden z numerów kancelarii premiera.

W podobnym tonie, jak Grabiec, wypowiedziała się na Twitterze kandydatka KO na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska. "Jeżeli Pan Premier @MorawieckiM chce poznać problemy Polaków, to proponuję zacząć od spotkania z lekarzami rezydentami, niepełnosprawnymi i nauczycielami. Znam ich problemy, bo o nich rozmawiamy na spotkaniach w całej Polsce. Pomogę w nawiązaniu kontaktu!" - napisała wicemarszałek Sejmu.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP