Zamknij

Znajdziesz nas także

Pobierz apkę Radia ZET

Pijany wyborca podarł karty do głosowania. ''Miał około 3 promili alkoholu''

13.10.2019 19:34
Urna wyborcza
fot. PAP

Pijany mężczyzna podarł wydane mu karty do głosowania w jednej z obwodowych komisji wyborczych w Nowym Tomyślu (wielkopolskie). Policja zatrzymała też mieszkańca gminy Opalenica (powiat nowotomyski), który wyniósł z lokalu wydaną mu kartę do głosowania.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Mężczyzna, który podarł karty do głosowania w Nowym Tomyślu miał około 3 promili alkoholu w organizmie.

Mężczyzna pobrał dwie karty do głosowania, do sejmu i do senatu, które następnie ostentacyjnie zniszczył w lokalu wyborczym

sp. sztab. Krzysztof Wyrwa

Dodał, że wobec pijanego będzie prowadzone postępowanie ws. wykroczenia.

Zobacz także

Incydenty w lokalach wyborczych

Kilka godzin wcześniej w jednej z miejscowości gminy Opalenica (pow. nowotomyski) jeden z wyborców wrzucił do urny kartę do głosowania do sejmu, ale wyniósł z lokalu wyborczego wydaną mu kartę z kandydatami do senatu.

- Czynności podjęte przez policjantów doprowadziły do tego, że karta została mu odebrana, zwrócona do lokalu wyborczego. Wobec mężczyzny będzie prowadzone postępowanie przygotowawcze za złamanie przepisu kodeksu wyborczego – wyjaśnił Wyrwa.

Zgodnie z art. 497a znowelizowanego kodeksu wyborczego kto w dniu wyborów wynosi karty do głosowania poza lokal wyborczy podlega karze grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do dwóch lat.

RadioZET.pl/PAP