Zamknij

Pomyłka w komisji wyborczej. Wydano karty do głosowania z innego okręgu

13.10.2019 18:24
Głosowanie
fot. Wojciech Zatwarnicki/Reporter

W Obwodowej Komisji Wyborczej nr 282 na wrocławskich Osobowicach wydano 92 karty do głosowania do Senatu z niewłaściwego okręgu. Głosy oddane na tych kartach będą nieważne – powiedział Tomasz Szczepański, dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego we Wrocławiu.

Do pomyłki doszło w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 282 na wrocławskich Osobowicach. Jak powiedział Tomasz Szczepański, dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego we Wrocławiu, komisja przez pomyłkę wydała wyborcom 92 kary do głosowania do Senatu z okręgu 7, a powinna wydać karty z okręgu nr 8.

Zobacz także

- Po tym, jak wykryto błąd karty zostały wymienione na prawidłowe i głosowanie przebiega tam już prawidłowo - powiedział dyrektor. Szczepański podkreślił, że głosy oddane na 92, nieprawidłowo wydanych, kartach, będą uznane za nieważne. - Nie będą one brane pod uwagę przy liczeniu głosów - powiedział.

Zobacz także

Dodał, że po wyborach delegatura KBW będzie wyjaśniać jak doszło do pomyłki. - Będziemy ustalać, czy komisja przeliczyła kart rano przed rozpoczęciem głosowania; czy karty zostały źle zapakowane, źle przekazane - powiedział dyrektor. Szczepański dodał, że poza tą pomyłką nie odnotowano na terenie wrocławskie delegatury KBW incydentów związanych z głosowaniem.

Zobacz także

Przypomnijmy, że w wyborach do Senatu (będących częścią wyborów parlamentarnych) głosujący wybierają 100 senatorów w okręgach jednomandatowych. Z każdego z okręgów do izby wyższej polskiego parlamentu dostaje się ostatecznie jedna osoba - zwycięzca głosowania. 

RadioZET.pl/PAP