Zamknij

Debata tym razem tylko w TVP. Dyskusję poprowadzi gwiazda „Wiadomości”

24.09.2019 09:32
Michał Adamczyk
fot. Screen Wiadomości TVP

Przedwyborcza debata ma się odbyć 1 października w TVP1 i TVP Info. Będą w niej uczestniczyć przedstawiciele wszystkich pięciu partii, które zarejestrowały swoje komitety w Polsce – dowiedział się nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl.

Debata w TVP1 i TVP Info ma się odbyć 1 października o godzinie 20. Poprowadzi ją Michał Adamczyk, jeden z gospodarzy głównego wydania „Wiadomości” TVP.

Jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl, w dyskusji wezmą udział przedstawiciele wszystkich pięciu zarejestrowanych komitetów: Prawo i Sprawiedliwość, Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni, Konfederacja Wolność i Niepodległość, Polskie Stronnictwo Ludowe (które na swoich listach ma też polityków z Kukiz'15) i Sojusz Lewicy Demokratycznej (na listach pojawią się też m.in. działacze Wiosny i Razem).

Na razie nie wiadomo jeszcze, kto będzie reprezentować dany komitet. O tym one same mają poinformować TVP jeszcze w tym tygodniu.

Debata przed wyborami parlamentarnymi. TVP, Polsat i TVN się nie dogadały

Przypomnijmy, że przed ubiegłorocznymi wyborami samorządowymi w telewizjach TVP, Polsat i TVN wyemitowano wspólną debatę kandydatów na prezydenta Warszawy. Dyskusję prowadzili Edyta Lewandowska, Igor Sokołowski i Piotr Witwicki. W tym roku do wspólnie organizowanej debaty ma jednak nie dojść.

Zobacz także

Z kolei cztery lata temu przed wyborami parlamentarnymi, oprócz debaty z udziałem przedstawicieli wszystkich komitetów, odbyła się też dyskusja ówczesnej premier Ewy Kopacz z PO i wiceprezes PiS Beaty Szydło. Obie debaty były emitowane równolegle na antenach TVP, TVN i Polsatu. Tym razem do spotkania prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z Małgorzatą Kidawą-Błońską, kandydatką KO na premiera, prawdopodobnie nie dojdzie. Jak mówił w Polsat News europoseł PiS Patryk Jaki, taka debata byłaby „jak zderzenie rowerzysty z ciężarówką”.

– Szkoda czasu premiera Morawieckiego i prezesa Kaczyńskiego na debaty wyborcze. […] Debata Jarosława Kaczyńskiego z Małgorzatą Kidawą-Błońską byłaby podwójnie jałowa – powiedział natomiast wicepremier Jacek Sasin w piątkowym wydaniu „Rzeczpospolitej”.

Zobacz także

RadioZET.pl/wirtualnemedia.pl