„Lewicobus” rusza w trasę. „Będziemy w każdym zakątku Polski”

13.09.2019 09:59
Lewica rusza w trasę po Polsce
fot. Jan Bielecki/East News

– Wyruszymy w trasę, 41 miast, 41 okręgów wyborczych, będziemy w każdym zakątku Polski, odwiedzimy każdą część naszego kraju – mówił szef sztabu wyborczego lewicy, lider Wiosny Robert Biedroń, inaugurując w piątek przedwyborczy objazd „lewicobusem” po Polsce.

Biedroń poinformował, że lewica zorganizuje przed wyborami parlamentarnymi cztery konwencje tydzień po tygodniu — w Poznaniu, Gdańsku, Olsztynie i 5 października w Katowicach. „To nasza trasa, to trasa »lewicobusa«, który na skrzydłach entuzjazmu, poparcia, przemierzy polskie drogi i spotkamy się z tysiącami Polek i Polaków, żeby opowiedzieć nasze marzenie o Polsce” – powiedział lider Wiosny.

Zaznaczył, że do podróży „lewicobusa” dołączy także na pewnym etapie były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Lider listy warszawskiej lewicowego komitetu, lider Lewicy Razem Adrian Zandberg zapowiedział z kolei, że politycy lewicy będą w trakcie objazdu po kraju rozmawiać o programie wyborczym i o ich wizji Polski jako nowoczesnego państwa dobrobytu.

Zobacz także

– Rządzący mówią nam nieraz, że mamy wybierać: albo socjal, albo demokracja. My się nie zgadzamy na ten wybór, bo lewica to jest chleb i wolność, lewica to jest prospołeczna polityka i szacunek dla mniejszości, lewica to jest bezpieczeństwo socjalne i szacunek dla praw kobiet, lewica to jest demokracja, praworządność i tanie mieszkania, i wyższe pensje – o tym właśnie programie, o naszej wizji Polski – nowoczesnego państwa dobrobytu będziemy przez najbliższe tygodnia rozmawiać – mówił Zandberg.

Zobacz także

Z kolei szef SLD Włodzimierz Czarzasty stwierdził, że „wszyscy bronią konstytucji”, ale to lewica dała Polsce konstytucję. „W tej konstytucji jest napisane »sprawiedliwość społeczna«, a sprawiedliwość społeczna to nie jest rozdawanie pieniędzy, sprawiedliwość społeczna to jest stworzenie systemu usług państwa wobec obywatelek i obywateli w ramach służby zdrowia, kultury, edukacji; to jest sprawiedliwość społeczna, z której jeszcze kilka lat temu się wiele osób się śmiało, a teraz do tego nawiązują” – powiedział Czarzasty.

RadioZET.pl/PAP/Twitter