Zamknij

KO uderza w PiS w nowym spocie wyborczym. „Jarek, posłuchaj”

27.09.2019 11:57
Spot wyborczy
fot. Twitter/Platforma Obywatelska

Koalicja Obywatelska opublikowała nowy spot wyborczy, który przekazem uderza w PiS. Na przykładzie pięcioosobowej rodziny wskazuje bowiem, że takie kwestie jak edukacja czy służba zdrowia zostały przez partię rządzącą zaniedbane. 

Kampania przed zaplanowanymi na 13 października wyborami parlamentarnymi nabiera tempa. Niektóre komitety wyborcze (np. PiS i PSL) wypuściły w ostatnich dniach spoty wyborcze zachęcające do głosowania na nich oraz krytykujące przeciwników politycznych.

Nowy spot Koalicji Obywatelskiej

Tą samą drogą poszła Koalicja Obywatelska, która opublikowała najnowszy spot. Przedstawia on zwyczajną, pięcioosobową, trzypokoleniową rodzinę, zasiadającą przy stole. Rozpoczyna się zaskakującym podziękowaniem za przyznanie 500 plus, szybko zneutralizowanym jednak przez konstatację, że to świadczenie nie wystarczy oraz sugestią, że niesprawiedliwe jest, by otrzymywali zarówno „bogaci z Warszawy jak Pan” (zwrot do premiera Mateusza Morawieckiego), jak i biedniejsi. 

Dalej pojawiają się kolejne problematyczne dla rządu PiS wątki: reforma edukacji, przez którą lekcje w szkołach trwają do późna („Prawie się nie widujemy”), brak leków w aptekach oraz długie kolejki do lekarzy („Marysia 11 miesięcy czeka na wizytę u kardiologa”).

Zobacz także

 – To jest ta dobra zmiana, którą obiecywaliście? Telewizja pokazuje, jak jest wspaniale, a nas po ludzku trafia, jak słyszymy o tych Waszych samolotach, limuzynach i premiach. Panie Premierze, my na taką Polskę już nie chcemy głosować.

Schetyna zachęca Kaczyńskiego do obejrzenia nagrania

Filmik udostępnił także przewodniczący Platformy Obywatelskiej (głównej składowej KO), zawierając w opisie bezpośrednią odezwę do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. „Jarek, posłuchaj rozmowy zwykłej polskiej rodziny” – napisał:

RadioZET.pl/Twitter