Zamknij

Tusk i Kaczyński na jednej liście w Gdańsku. To nie pomyłka!

14.10.2019 19:00
Wybory
fot. Adam Staskiewicz/East News

Wybory parlamentarne 2019. W okręgu gdańskim o miejsce w Sejmie walczyli m.in. Kaczyński i Tusk. Polskie Stronnictwo Ludowe postawiło na znane w świecie polityki nazwiska - podaje Polsat News.  

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Leszek Józef Kaczyński był numerem 5 na liście ludowców w okręgu gdańskim. Rolnik z Rościszewa, który nosi takie same nazwisko jak prezes PiS, w niedzielnych wyborach parlamentarnych uzyskał 1057 głosów.

Z kolei Lucyna Maria Tusk startowała z list PSL z numerem 9. Kandydatka zdobyła 1022 głosy. ''Obojgu kandydatom nie udało się zdobyć poselskich mandatów'' - podaje Polsat News. Jak widać znane nazwisko nie gwarantuje wyborczego sukcesu. 

Okręg nr 25 z siedzibą w Gdańsku obejmuje powiaty: gdański, kwidzyński, malborski, nowodworski, starogardzki, sztumski, tczewski oraz miasta na prawach powiatu: Gdańsk, Sopot. 

Oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych 2019 

W niedzielnych wyborach do Sejmu PiS uzyskał 43,59 proc. głosów, Koalicja Obywatelska - 27,40 proc., SLD - 12,56 proc., PSL - 8,55 proc., a Konfederacja - 6,81 proc - podała w poniedziałek wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza.

Zobacz także

W niedzielnych wyborach do Sejmu na wszystkie listy kandydatów na posłów oddano łącznie 18 470 710 ważnych głosów.

RadioZET.pl/Polsat News