Zamknij

Korwin-Mikke zakpił z TVP. ''Jeszcze raz dziękujemy Jackowi Kurskiemu''

13.10.2019 22:08
Janusz Korwin-Mikke
fot. PAP

Janusz Korwin-Mikke w trakcie przemówienia po ogłoszeniu wyników wyborów parlamentarnych dziękował wyborcom Konfederacji oraz... TVP.  - Chciałbym również podziękować telewizji, konkretnie telewizji PIS-owskiej. Polacy nienawidzą, jak kogoś się krzywdzi - mówił. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Według sondażu Ipsos, Konfederacja zdobyła 6,4 procent głosów i wprowadzi do Sejmu 13 posłów.

- Ostatnio mieliśmy 6,1 i wyszło 4,5 w związku z tym ja bym się w tej chwili nie cieszył - podkreślał Korwin-Mikke. Zwrócił uwagę, że w tych wyborach Konfederacja uruchomiła własny ruch kontroli wyborów. 

Prezes KORWiN podkreślał także, że w Konfederacji współpracowały różne środowiska, wymienił m.in. narodowców, ultrakatolików, libertarian czy monarchistów. - Graliśmy jako jedna drużyna, szło nam wspaniale i mam nadzieję, że te wyniki to odbiją - powiedział.

Chciałbym również podziękować telewizji, konkretnie telewizji PIS-owskiej. Polacy nienawidzą, jak kogoś się krzywdzi, widzieli, jak oni nas traktują i dzięki nim mamy tak wspaniały wynik. Jeszcze raz dziękujemy Jackowi Kurskiemu

JANUSZ KORWIN-MIKKE

Korwin-Mikke dziękował również wyborcom. - To są ludzie, którzy chcą, żeby coś się zmieniło. Hasło brzmiało: ''Albo kontynuacja, albo Konfederacja''. Oni wybrali Konfederację - powiedział.

Zobacz także

Wybory parlamentarne 2019. Wyniki exit poll 

Według sondażu Ipsos: PiS zdobyło w wyborach parlamentarnych 43,6 proc.; KO - 27,4 proc.; SLD - 11,9 proc. PSL - 9,6 proc.; Konfederacja - 6,4 proc. Przekłada się to na 239 mandatów w Sejmie dla PiS, dla KO - 130, SLD - 43, PSL 34 i Konfederacji - 13.

Z sondażu wynika, że frekwencja w niedzielnych wyborach parlamentarnych wyniosła 61,1 proc. 

RadioZET.pl/PAP