Zamknij

Kosiniak-Kamysz szczęśliwy po wyniku PSL. "Mandat dla racjonalnego centrum"

13.10.2019 21:49
Wybory parlamentarne
fot. PAP

Jeśli wyniki sondażowe się potwierdzą, będzie to wielki mandat zaufania od rodaków dla racjonalnego centrum, dla Koalicji Polskiej - podkreślił prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Zaprosił do tworzenia jeszcze szerszego bloku, bo - mówił - racjonalne centrum ludzi przyzwoitych, umiarkowanych jest potrzebne.

 Prezes PSL podziękował za każdy oddany głos. - To jest dla nas wielkie wyróżnienie - powiedział, podkreślając że jeśli wyniki sondażowe się potwierdzą, będzie to "wielki mandat zaufania od rodaków dla racjonalnego centrum, dla Koalicji Polskiej".

Zobacz także

- Już dziś zapraszam wszystkich ludzi dobrej woli do tworzenia jeszcze szerszego bloku, jeszcze szerszej Koalicji Polskiej, bo takie racjonalne centrum ludzi przyzwoitych, umiarkowanych, ale oddanych ojczyźnie każdego dnia, jest bardzo potrzebne - dodał.

Zapewnił, że PSL będzie stał na straży swoich wartości. - Nie będzie niebezpiecznych skrętów ani w prawo, ani w lewo. Taka Polska jest możliwa. I wiemy po jakiej stronie stoimy: państwa wolnego, niepodległego, demokratycznego, godnego, który szanuje każdego obywatela, a nie samowładzę.

PiS wygrywa wybory parlamentarne

Przypomnijmy: według sondaży exit poll, przeprowadzonych przez Ipsos, wybory parlamentarne wygrało PiS z poparciem 43,6 proc. Oznacza to możliwość samodzielnych rządów. Kolejne miejsca zajęły KO - 27,4 proc.; SLD - 11,9 proc.; PSL - 9,6 proc.; Konfederacja - 6,4 proc.

Zobacz także

Gdyby takie wyniki potwierdziły się - to według sondażu Ipsos - PiS zdobył 239 mandatów w Sejmie i będzie miał bezwzględną większość. KO będzie miała 130 posłów, SLD - 43, PSL - 34, a Konfederacja - 13. Jeden mandat przypadnie prawdopodobnie Mniejszości Niemieckiej.

RadioZET.pl/PAP