Polacy podsumowali rządy PiS. Jak oceniają partię Kaczyńskiego po 4 latach?

01.10.2019 23:15
Kaczyński
fot. PAP/Marcin Bielecki

Prawie połowa Polaków jest niezadowolona z czterech lat rządów PiS - to wyniki najnowszego sondażu na zlecenie "Super Expressu". Nieco mniejsza grupa badanych ma na temat działalności partii Jarosława Kaczyńskiego dobre zdanie. A co na temat 4-lecia PiS mają do powiedzenia sami przedstawiciele partii?

Wybory parlamentarne coraz bliżej. Partia rządząca, zachęcając do oddania głosu na PiS, w optymistycznym tonie podsumowuje ostatnie cztery lata rządów. „Odbudowaliśmy polską demokrację” – mówił kilka dni temu w Bydgoszczy Jarosław Kaczyński. „Przodkowie sprzed stu lat byliby z nas dumni” - stwierdził z kolei w Ciechanowie premier Mateusz Morawiecki. A co o 4-letnich rządach PiS myślą Polacy?

Jak wynika z najnowszego sondażu Instytutu Badań Pollster na zlecenie "Super Expressu", 31 proc. Polaków ocenia rządy PiS bardzo źle, a 18 proc. - raczej źle.  Łącznie daje to 49 proc. niezadowolonych ankietowanych.

Bardzo dobrą opinię o działaniach rządu ma natomiast 17 proc. badanych, a 24 proc – raczej dobrą. Oznacza to, że z rządów PiS zadowolonych jest łącznie 41 proc. badanych Polaków. Co dziesiąty nie potrafił natomiast wypowiedzieć się w tej kwestii.

Pokora, praca i umiar

We wtorek wyniki podobnego badania podsumowującego rządy PiS opublikowały też Fakty TVN. W sondażu przeprowadzonym przez pracownię Kantar pytano Polaków, czy ich zdaniem została zrealizowana obietnica sprzed 4 lat o „pokorze, pracy i umiarze”. Zdaniem ponad połowy badanych po tej zapowiedzi niewiele pozostało. Wyniki sondażu publikujemy poniżej:

Zobacz także

RadioZET.pl/Super Express/Fakty TVN