Zamknij

Wybuch gazu w lokalu wyborczym. Mieszkańcy będą głosować gdzie indziej

12.10.2019 19:00
Wybuch gazu w lokalu wyborczym w m. Łowcza-Kolonia
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

W miejscowości Łowcza-Kolonia w budynku, w którym znajduje się siedziba obwodowej komisji wyborczej, doszło do wybuch gazu. Lokal wyborczy trzeba było przenieść w inne miejsce.

Do wybuchu gazu doszło w lokalu wyborczym w miejscowości Łowcza-Kolonia w gminie Sawin na Lubelszczyźnie. "Lokal wyborczy został tymczasowo – na czas tych wyborów - przeniesiony do Szkoły Podstawowej w Wólce Petryłowskiej" – przekazała w sobotę dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Chełmie Marta Krasa-Burak.

Zobacz także

W rozmowie z Polską Agencją Prasową pełnomocnik okręgowej komisji wyborczej w Chełmie Renata Chochół wytłumaczyła, że w budynku doszło do awarii pieca gazowego w kotłowni i podczas jego serwisowania nastąpił wybuch. Na szczęście nikt nie ucierpiał, ale nie ma pewności, czy użytkowanie budynku jest bezpieczne. - Naruszone zostały ściany działowe. Nie mamy możliwości uzyskania w tak krótkim czasie opinii nadzoru budowlanego, dlatego wójt w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców wystąpił z wnioskiem o przeniesienie lokalu – wyjaśniła Chochół.

Lokal wyborczy w m. Łowcza-Kolonia przeniesiony do Wólki Petryłowskiej

Na stronie internetowej gminy Sawin umieszczono komunikat w tej sprawie: "Lokal wyborczy będącym siedzibą Obwodowej Komisji Wyborczej Nr 2 w Łowczy-Kolonia pod adresem Łowcza-Kolonia 39, 22-107 Sawin zostaje przeniesiony do lokalu zastępczego znajdującego się w Szkole Podstawowej w Wólce Petryłowskiej, Petryłów 15, 22-107 Sawin".

Tymczasowy lokal wyborczy znajduje się około pięciu kilometrów od pierwotnego. Wójt gminy Sawin zapewnia wyborcom dojazd busem do lokalu w Petryłowie w godzinach: 9.00, 13.00 i 19.00. "Miejsce zbiórki w wyznaczonych godzinach to teren świetlicy wiejskiej w Łowczy-Kolonia" – głosi komunikat.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP