Zamknij

Kaczyński chwali PiS: dzięki nam polityka weszła na nowy poziom

14.10.2019 21:35
Wyniki wyborów 2019. Kaczyński chwali PiS: dzięki nam polityka weszła na nowy poziom
fot. PAP/Rafał Guz

Po ogłoszeniu ostatecznych wyników wyborów do Sejmu i Senatu głos zabrał lider PiS Jarosław Kaczyński. „Żadna formacja nie osiągnęła takiego wyniku” – podkreślał, dodając, że to dzięki jego partii zmienia się polska polityka.

Jarosław Kaczyński nie wydawał się zadowolony z wyniku PiS, gdy w niedzielę wieczorem ogłoszono pierwsze powyborcze sondaże. „Otrzymaliśmy dużo, ale zasługujemy na więcej” – stwierdził śmiało.

Zobacz także

W poniedziałek, gdy potwierdzono, że PiS z 235 mandatami zdobyło większość w Sejmie, mówił jednak, że wynik partii jest zadowalający.

Notujemy stały postęp. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Uzyskaliśmy legitymację do tego, by kontynuować dobrą zmianę, by kontynuować nasza politykę, by Polskę w dalszym ciągu zmieniać

powiedział Kaczyński

Zwracając uwagę na rekordowy wynik PiS w wyborach, lider ugrupowania stwierdził, że dzięki PiS polska polityka przesunęła się na nowy poziom.

Przedtem żadna formacja polityczna, ani nie osiągnęła takiego wyniku procentowego, a tym bardziej nie osiągnęła takiego wyniku jeśli chodzi o ilość głosów

Wytłumaczył Kaczyński

Jak podkreślił, jest przekonany, że dzięki kontynuacji rządów, poparcie dla PiS jeszcze bardziej wzrośnie.

Zobacz także

RadioZET.pl