Zamknij

Wyniki Kuchcińskiego poszybowały w górę. Takiego poparcia nie miał jeszcze nigdy

15.10.2019 15:28
Marek Kuchciński
fot. k_kapica_afk/Polska Press/East News

Markowi Kuchcińskiemu afera samolotowa nie zaszkodziła. W swoim okręgu na Podkarpaciu były marszałek Sejmu jest wśród tych, którzy w wyborach parlamentarnych dostali najwięcej głosów. Wynik Kuchcińskiego jest wręcz imponujący.

Marek Kuchciński na początku sierpnia, „honorowo” podał się do dymisji z funkcji marszałka Sejmu. To po ujawnionej przez Radio ZET aferze samolotowej. Teraz Kuchciński jako poseł z przytupem wraca do Sejmu.

W wyborach parlamentarnych 2019 w okręgu krośnieńskim zebrał… 61 262 głosów. I wygląda na to, że rodzinne podróże rządowym samolotem nie miały dla wyborców znaczenia.

Zobacz także

Co więcej, tegoroczny wynik byłego marszałka jest jego osobistym rekordem. Cztery lata temu Kuchciński także miał najlepszy wynik w okręgu, ale wówczas otrzymał 34 558 głosów. Wcześniej, w wyborach w 2011 roku, również jako lider listy PiS w tym samym okręgu dostał 23 128 głosów. Jak widać, jego notowania stale rosną.

Zobacz także

Podkarpacie o Kuchcińskim: Człowiek uczciwy

Skąd tak olbrzymie poparcie? „Człowiek uczciwy, po prostu” – mówi reporterowi Radia ZET Michałowi Dzienyńskiemu jeden z mieszkańców Krosna. Na pytanie, czy nie zaniepokoiła go afera samolotowa z udziałem ówczesnego marszałka, krośnianin odpowiada naszemu dziennikarzowi: „Proszę pana, pan jeździ służbowym autem i panu to nie przeszkadza?”.

„Miała być afera, a jest ponad 60 tysięcy głosów. Serdecznie dziękuję!!! #JedziemyDalej! – napisał na Twitterze sam zainteresowany.

RadioZET.pl