Radny PiS zerwał plakat kandydata KO. Nagranie trafiło do sieci

09.10.2019 19:32
Zniszczył plakat kandydata KO
fot. Facebook/ Andrzej Oziębło

Policja udzieliła pouczenia działaczowi PiS i członkowi komisji wyborczej, który w Wyśmierzycach (Mazowieckie) zerwał baner wyborczy jednego z kandydatów KO do Sejmu. Platforma Obywatelska domaga się reakcji władz PiS i usunięcia mężczyzny ze składu komisji wyborczej.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

O zdarzeniu poinformował w środę na briefingu prasowym w Radomiu Andrzej Oziębło, startujący z listy KO do Sejmu w okręgu radomskim. Stwierdził, że z ogrodzenia jednej z posesji w Wyśmierzycach został zerwany baner wyborczy z jego wizerunkiem. Na podstawie m.in. zapisu kamer monitoringu z pobliskiego sklepu ustalono, że sprawcą był działacz PiS, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, a także członek komisji wyborczej, która będzie pracować podczas wyborów 13 października.

Zobacz także

"Mężczyzna przyznał, że zerwał baner i wrzucił go za ogrodzenie. Wyjaśnił, że osoby, które powiesiły baner nie miały na to zgody właściciela posesji na stałe mieszkającego w Warszawie" – powiedziała PAP rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach szerż. sztab. Ewa Kozyra. Dodała, że policja udzieliła pouczenia zarówno sprawcy wykroczenia, jak i przedstawicielom kandydata na posła, bowiem – według ustaleń funkcjonariuszy - bez zgody właściciela powiesili plakat na jego ogrodzeniu.

Oziębło domaga się usunięcia działacza PiS ze składu komisji wyborczej. "Po takim zdarzeniu mam przekonanie, że taka osoba nie powinna zasiadać w komisji. Dopuściła się zerwania materiałów wyborczych, więc jak mogę być spokojny o przeliczanie głosów w tej komisji wyborczej?" – mówił dziennikarzom kandydat na posła.

Zobacz także

O zajęcie w tej sprawie stanowiska przez polityków PiS, zaapelował obecny na konferencji prasowej przewodniczący radomskich struktur PO Rafał Rajkowski. "Apeluję o odwołanie tego pana, zawieszenie i oczywiście wycofanie z komisji wyborczej, inaczej nie będziemy do końca pewni, czy Prawo i Sprawiedliwość ma czyste intencje w tych wyborach" – stwierdził Rajkowski.

Kandydatka na senatora w regionie radomskim Marta Michalska-Wilk zaznaczyła, że osoba, która zasiada w komisji wyborczej, musi być obiektywna. "Mówimy wyraźnie +stop+ bezwzględnej, politycznej nienawiści, której jesteśmy świadkami. Oczekuję od polityków PiS wyraźnego potępienia i wyraźnych działań w tej sprawie" – dodała.

RadioZET.pl/ PAP