Zamknij

Grodzki krytykuje Hołownię. Sugeruje, że jest promowany przez „lobby finansowe”

06.12.2019 09:11
Szymon Hołownia
fot. Artur Zawadzki/Reporter

– Nie jestem przekonany, czy Szymon Hołownia to rzeczywiście kandydat obywatelski, czy raczej kandydat promowany przez lobby finansowe – powiedział marszałek Senatu Tomasz Grodzki w wywiadzie udzielonym „Polska Times”, który ukazał się w piątek.

– Nie jestem przekonany, czy to rzeczywiście jest do końca kandydat obywatelski, czy też raczej kandydat promowany przez lobby finansowe – powiedział Grodzki, zapytany o to, jak PO patrzy na ewentualne pojawienie się w wyborach prezydenckich kandydata obywatelskiego Szymona Hołowni. „Oczywiście, jeśli ten fakt zaistnieje, to trzeba będzie się do niego odnieść” – dodał.

Zobacz także

Według Grodzkiego „polityka rządzi się swoimi prawami, a nie sondażami”. Dodał, że nie zna dobrze pana Hołowni, „ale na jego miejscu dwa razy by się zastanowił, czy wystartować”. Grodzki uważa, że określenie „kandydat obywatelski” w przypadku Hołowni „nie jest do końca prawdziwe”. „I wyborcy to czują” – dodał. 

Szymon Hołownia wystartuje w wyborach prezydenckich

Przypomnijmy: od kilku tygodni spekuluje się, że Szymon Hołownia, znany dziennikarz i prezenter telewizyjny, wieloletni prowadzący programu „Mam Talent” w TVN, lada chwila ogłosi swoją decyzję o starcie w wyborach prezydenckich. 

Zobacz także

Pogłoski te podkreśliło odejście Hołowni z programu po 12 latach, a także niejednoznaczne wpisy dziennikarza na Facebooku, sugerujące, że wkrótce ogłosi ostateczną decyzję w sprawie przyszłorocznej elekcji. 

RadioZET.pl/PAP