Zamknij

Tajemniczy wpis Biedronia. Cytuje Obamę. „Możemy...ale czy ja mogę?”

Mikołaj Pietraszewski
05.11.2019 07:56
Tajemniczy wpis Biedronia. Cytuje Obamę. „Możemy...ale czy ja mogę?”
fot. ---

Tajemniczy i uruchamiający kolejne spekulacje wpis opublikował w mediach społecznościowych Robert Biedroń. Zdjęcie stylizowane na plakat wyborczy Baracka Obamy, cytowanie jego hasła wyborczego oraz znaczący hasztag wskazują bowiem na to, że może on być kandydatem środowisk lewicowych w przyszłorocznych wyborach prezydenckich.  

Nie milkną spekulacje dotyczące tego, z kim Andrzej Duda zmierzy się wiosną w walce o reelekcję prezydencką. Na razie żadna z partii opozycyjnych jednoznacznie nie zadeklarowała, kto będzie reprezentował ją w wyścigu o fotel głowy państwa, jedynie PSL ogłosiło, że „naturalnym kandydatem” partii jest jej szef Władysław Kosiniak-Kamysz.

Zobacz także

W poniedziałek pisaliśmy z kolei o potencjalnych kandydata lewicy. W rozmowach z przedstawicielami tej formacji politycznej pojawiały się nazwiska senator-elekt Gabrieli Morawskiej-Stanackiej, posła-elekta Adriana Zandberga i eurodeputowanego Roberta Biedronia. 

Tajemniczy wpis Roberta Biedronia

Jeszcze tego samego dnia ostatni z wymienionych opublikował na swoim profilu na Facebooku tajemniczy wpis. Dołączył do niego zdjęcie stylizowane na plakat wyborczy Baracka Obamy z 2008 roku oraz hasztag #2020:

„Yes, we can... but, can I? If u know what I mean [po polsku: Tak, możemy...ale czy ja mogę? Jeśli wiecie, co mam na myśli]. Hasłem wyżej w 2008 roku swoją kampanię zainaugurował 44. Prezydent USA Barack Obama” – czytamy.

Zobacz także

Pod wpisem rozgorzała dyskusja. Wielu internautów zinterpretowało go jako zapowiedź startu w przyszłorocznej elekcji, gratulując Biedroniowi bądź przynajmniej dopytując go. Sam zainteresowany nie udzielił jednak konkretnej odpowiedzi, w jednym tylko przypadku wkleił obrazek z napisem „kto wie?”. 

RadioZET.pl/Facebook